Ako vytvoriť špajzu pre domáce polotovary z improvizovaných materiálov

Po zbere v letnej chate vyvstáva otázka umiestnenia domácich polotovarov. Nie v každom byte, zvlášť v malom, je miestnosť na vybavenie skladovacej miestnosti. Ak existuje, nie je vždy vybavený spoľahlivými skladovacími zariadeniami.

Spálňu si môžete zariadiť sami. Preto je potrebné mať k dispozícii vhodnú miestnosť. V neprítomnosti špeciálnej miestnosti môžete použiť vhodný výklenok v stene alebo oplotiť priestor v jednej z miestností.

Napriek hospodárskemu účelu sú v komore potrebné aj estetiky. Z tohto hľadiska je vhodné začať s dekoráciou stien a stropu. Všetky povrchy by mali byť očistené od starých tapiet, odlupujúcich sa farieb alebo omietky. Potom ich prikryte niekoľkými vrstvami penetrácie s hlbokým prienikom.

Pred dokončením je potrebné steny a strop podľa potreby natrieť alebo omietnuť. Najpraktickejším obkladom steny pre špajzu bude maľovanie alebo obkladanie. Môžete tiež položiť dlaždice na podlahu, položiť linoleum alebo laminát. Takéto materiály uľahčujú čistenie v interiéri.

Po malej oprave môžete začať s ukladaním skladov. Spravidla sa vyrábajú vo forme otvorených policov. Takéto systémy je možné zakúpiť v bežnom stavebnom supermarkete. Modulárna konštrukcia vám umožňuje zvoliť optimálnu veľkosť stojana pre každú, dokonca aj veľmi malú skladovaciu miestnosť. Ich inštalácia je tiež prekvapivo jednoduchá, pretože celá sada systému obsahuje všetky potrebné časti, upevňovacie prvky a montážne pokyny.

Ak nie je vhodná možnosť zakúpenia hotového skladovacieho systému, police alebo stojany môžu byť vyrobené nezávisle od akýchkoľvek improvizovaných materiálov - drevených latiek, dosiek, preglejky, kovového profilu alebo rohu. K tomu je potrebné vytvoriť rám z regálov, ktorý ho pripevní k stene a podlahe. Na ňom sú umiestnené police z preglejky alebo dosiek. Aby sa police neohýbali pod hmotnosťou plechoviek s nakladanou zeleninou, musí mať rám vertikálne podpery každých 50 - 80 centimetrov. Mali by sa vyrobiť rôzne výšky políc. Zhora je potrebné zabezpečiť police pre malé plechovky a výška spodných políc regálu by mala zodpovedať výške väčších plechoviek.

V malých skriniach je možné namiesto políc zavesiť police. Za týmto účelom sú vodiace lišty pripevnené k protiľahlým stenám, na ktoré sú položené dosky slúžiace ako police.

Zanechajte Svoj Komentár