Ako vložiť skladaciu žehliacu dosku do dverí alebo nábytku sami

Žehliace dosky sú takmer v každej domácnosti. Umožňujú hosteske vyžehliť oblečenie a oblečenie bez námahy. Ich jedinou nevýhodou je veľká veľkosť. Je veľmi ťažké skryť žehliacu dosku, a preto sa často stáva prvkom, ktorý kazí interiér miestnosti.

Východiskom z tejto situácie je vybavenie špeciálneho miesta, na ktorom bude možné sklopenú žehliacu dosku skryť. Dá sa zavesiť na stenu v oblasti pred dverami alebo nájsť optimálnejšie riešenie.

Úložná doska žehliacej dosky v zásuvke

Táto voľba optimalizuje voľný priestor v miestnosti a zviditeľní dosku. Ak ju chcete použiť, jednoducho vytiahnite zásuvku. Okrem toho môže byť krabica buď vertikálna alebo horizontálna. Tento spôsob je najčastejšie vhodný iba pre dosky, ktoré sú kompaktné. Ak je doska veľká, je lepšie na jej inštaláciu použiť zvislú škatuľu, ktorá z nej predtým odložila police.

Takéto zásuvky si môžete vyrobiť sami, v akejkoľvek súprave nábytku. Ak to chcete urobiť, vyberte spodnú časť zo zásuvky a vložte dosku na svoje miesto. Je potrebné sa ubezpečiť, že pri žehlení osoba nezasahuje do prednej steny krabice, ktorá vykonáva dekoratívnu funkciu.

Uskladnenie v závesnej skrini

Táto metóda je ideálna pre tých, ktorí uprednostňujú výrobu nábytku pre svoj vlastný domov. Keď ste na chodbe alebo v spálni postavili malú závesnú skrinku, môžete žehliacu dosku skryť vo zvislej polohe za dverami.

Vďaka tomu nebude nápadný ani zaberá voľný priestor a bude ho možné použiť otvorením dverí a posunutím západiek, ktoré slúžia ako upevňovacie prvky.

Takáto nástenná skrinka môže byť tiež vybavená ďalšími policami na ukladanie bielizne alebo domácich chemikálií. Fasáda skrinky musí byť natretá farbou, ktorá bude úspešne harmonizovaná s interiérom, v ktorom je nainštalovaná.

Na čo treba pamätať?

Pri inštalácii žehliacej dosky vo vnútri skrinky je potrebné pamätať na to, že v jej blízkosti musí byť umiestnená elektrická zásuvka. Taktiež je vhodné nainštalovať skrinku blízko otvoru okna, čo zlepší osvetlenie.

Pri výbere upevňovacích prvkov na držanie žehliacej dosky by ste mali uprednostniť tie, ktoré vydržia veľké a dlhé bremená. Najlepším riešením by boli kovové upevňovacie prvky, ktoré sa odporúčajú inštalovať v spodnej aj hornej časti skrinky.

Zanechajte Svoj Komentár