Podrobná schéma montáže domácej karavany na pickupe

Rozvoj cestnej dopravy podnietil záujem obyvateľov mnohých krajín, ktorí túžia po cestovaní. Prispôsobené pre pohodlný pobyt auta dostala meno - kemperi. Na Západe tieto vozidlá vyrábajú mnohí výrobcovia sériovo alebo na základe individuálnych objednávok.

V našej krajine získava cestovanie autom iba popularitu. Použitie karavanu na tento účel je relevantné nielen z dôvodu veľkých vzdialeností a nedostatočne rozvinutej hotelovej infraštruktúry. Vlastný mobilný dom vám umožní zostať v akomkoľvek kúte prírody, ktorý sa vám páči, a žiť tam pohodlne niekoľko dní.

Súčasne vysoká cena kemperov núti niektorých ľudí, aby si ich vyrobili sami. Najpohodlnejší a najkompaktnejší je obytný modul nainštalovaný v zadnej časti pickupu. Tento typ mobilného domu sa nazýva obytný automobil. V prípade potreby je ľahké namontovať alebo rozobrať z telesa snímača.

Takže na zostavenie obytného automobilu potrebujete pick-up. Lepšie, ak je založené na SUV. Karavanu je možné namontovať dvoma spôsobmi - na zadnú stranu pickupu alebo na jeho rám, namiesto demontovaného tela. Táto posledná metóda vám umožňuje získať modul s väčšou kapacitou, avšak na jeho inštaláciu alebo demontáž budete musieť odstrániť a vložiť telo.

V počiatočnej fáze je zváraný rám modulu vyrobený z oceľových alebo hliníkových rúr. Ich profil môže byť od 20 do 40 mm. To je dostatočné na to, aby konštrukcia mala potrebnú pevnosť s nízkou hmotnosťou. Rozmery modulu by nemali výrazne presahovať šírku vozidla. Dĺžka a výška konštrukcie je tiež obmedzená pravidlami cestnej premávky uplatniteľnými na osobné automobily.

Vonkajšie steny modulu, jeho strecha a podlaha môžu byť vyrobené z vlnitého hliníka, oceľového plechu, OSB alebo hrubej preglejky. Drevené materiály budú vyžadovať dodatočnú ochranu proti vlhkosti. Spoje jednotlivých prvkov sú utesnené tmelom. Vnútorný priestor karavanu je položený izolačnou vrstvou. Je to potrebné nielen na ochranu pred chladom, ale aj pred nadmerným teplom na slnku. Interiér je vyrobený z preglejky alebo plastu.

Okná môžu byť použité pripravené z ľubovoľného mikrobusu. Ľahko sa dostanú na autosalón. Vo vnútri obytného automobilu sú umiestnené postele, skrinky na skladovanie drobností, plynové sporáky a nádrže na pitnú a priemyselnú vodu.

Zanechajte Svoj Komentár