Ako si z vlastných rúk vyrobiť domček pre najmenších

Detský dom je vynikajúci spôsob, ako zorganizovať bezpečné a zábavné outdoorové aktivity vášho dieťaťa. Veľkou výhodou je, že si ju môžete vytvoriť sami bez akýchkoľvek špeciálnych zručností alebo skúseností. Stačí nakúpiť potrebné materiály, pripraviť náradie a jasne postupovať podľa pokynov.

Materiály pre prácu

Ak chcete vybudovať spoľahlivú štruktúru, ktorú je možné nainštalovať mimo domu, mali by ste získať tieto materiály:

  • Základové bloky v počte 4 ks;
  • Trám, s ktorým bude usporiadaná podlahová plocha a strecha;
  • Nábytkové panely;
  • Podšívka na obkladanie konštrukcie;
  • Skrutky, klince a skrutky;
  • Kovové rohy;
  • Ondulin alebo iný strešný materiál podľa uváženia kapitána;
  • Trámy.

Pracovné fázy

V prvej fáze je potrebné vytvoriť základové bloky, ktoré budú slúžiť ako základ pre budúci dom. Bloky sa inštalujú na rovný povrch zeme, ktorý je možné vopred pripraviť odrezaním úrodnej vrstvy pôdy a vyrovnaním. Taktiež idú hlboko bez problémov, čo zaisťuje spoľahlivosť budúceho dizajnu.

Na základových blokoch je namontovaný drevený rám pripevnený kovovými rohmi. Medzi rám a základové bloky sa odporúča položiť hydroizoláciu - strešnú plsť alebo geotextíliu. To umožní zvýšiť tesnosť domu a predĺžiť jeho životnosť.

V ďalšej fáze je rám šitý pomocou dosiek, ktoré by mali tesne priliehať k sebe a mať plochý povrch. Podlaha musí byť ošetrená z oboch strán pomocou látok, ktoré odpudzujú vlhkosť a odpudzujú termity.

Ďalším krokom je inštalácia krokvového systému, ktorý bude slúžiť ako základ pre budúce steny. Potom je rám opláštený podšívkou alebo iným obkladovým materiálom. Odporúča sa používať ondulín ako strešný materiál, ktorý zabraňuje prenikaniu vlhkosti a je odolný.

V záverečnej fáze je potrebné spracovať všetky drevené prvky domu, starostlivo ich zbrúsiť a zakryť ochrannými látkami. Okenné otvory a dvere môžu byť ozdobené dekoratívnymi prvkami - vyrezávanými doskami alebo inými. Vo vnútri domu je potrebné nainštalovať lavičky a, ak je k dispozícii voľný priestor, malý stôl.

Zanechajte Svoj Komentár