Ako jednoducho utrieť ratanové vonkajšie kreslo

Dnes je všetko v móde. Platí to aj pre nábytok. Predovšetkým použitý prútený nábytok vyrobený z materiálov ako sú vŕby vetvičiek, prírodný alebo umelý ratan. Pre začiatočníkov je samozrejme ťažké okamžite prevliecť veľkú pohovku alebo stôl, ale na začiatok je celkom vhodný obvyklý pouličný stolík.

Prútené kreslo vyzerá v lete v chate alebo na otvorenej verande. Okrem toho má takýto výrobok svoje výhody:

 • nízka hmotnosť;
 • nízke náklady;
 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • jednoduchosť pri odchode;
 • trvanlivosť.

Zároveň je však potrebné zohľadniť aj nevýhody, medzi ktoré patrí vystavenie extrémnym teplotám vlhkosti a teploty. Z tohto dôvodu je lepšie nechať prútený nábytok nepretržite na slnku a na čerstvom vzduchu.

Ratan je dobrý materiál na tkanie. Táto rastlina je druh lianas, pôvodom z Ázie a tichomorských ostrovov. Ratan je najviac odolný voči vlhkosti a existuje aj analóg prírodného - umelého ratanu. Je oveľa dostupnejší a ľahšie sa používa.

Než začnete tkať ratanové kreslo, musíte si predstaviť, čo to bude. Môžete si vyrobiť rám alebo si vziať jednoduchú stoličku a potom ju prepletať ratanom. Toto je najjednoduchšia možnosť. Skúsení remeselníci dokážu pliesť stoličku výlučne z ratanu.

V sieti nájdete vzory tkania a starostlivo ich preštudujte. Existuje niekoľko hlavných druhov, ale stále sa delia na poddruhy:

 1. Masívne husté tkanie - je to jednoduché, lano a šachovnica.
 2. Prelamované - je rozdelený na šach, rozetu, prsteň a špirálu.
 3. Pigtail - tak ozdobte ozdobné prvky a lem.
 4. Ohyb - tieto druhy tkajú okraje.

Na začiatok je lepšie si zobrať umelý ratan, ktorý si nevyžaduje predbežnú prípravu na tkanie a pletenie rámu kresla s ním. Je vyrobená zo silných dosiek: stolička na štyroch nohách so chrbtom je zrazená. Povrch môže byť ponechaný bez úpravy, pretože ešte nebude viditeľný pod väzbou.

Stolička pre domácich majstrov

Ďalej proces vyzerá takto:

 1. Sedačky sú vyrobené na sedadle kresla. Vykonávajú sa metódou pigtail alebo coil a sú čo najviac napnuté. Postroje sú pripevnené zošívačkou a upevnené pomocou tyče pre skrutky so samoreznými závitmi.
 2. Rám je opletený hustým striedavo, páska je položená v jednom smere, dva krátke segmenty sa striedajú s dlhým.
 3. Keď je prvá vrstva hotová, je do nej tkaná páska so striedaním jedného dlhého a dvoch krátkych segmentov. Môžete použiť viacfarebné stuhy, aby ste sa neplietli. Každá nasledujúca páska sa posunie o jednu pásku doľava.
 4. Ak sú chvosty, sú pevné a prebytok je odrezaný.
 5. Podobne v kruhu začínajúc zhora sú zadná časť a boky spletené. Páska je dlhá, ale ak to nestačí, ďalší kus je pripevnený spájkou.
 6. Spodok stoličky môže byť spletený až do konca alebo z nohy.

Takýto dizajn môže vyrobiť aj osoba bez dostatočných skúseností. Po vyškolení na rámovej stoličke si môžete navliecť hojdacie kreslo alebo iné predmety: stôl, pohovku alebo pohovku.

Zanechajte Svoj Komentár