Ako zostaviť stojan pre vidiecky dom z improvizovaných materiálov

V chalupe je vždy málo miesta, takže zaplnenie nábytkom a rôzne veci vedú k ešte väčšiemu zmenšeniu životného priestoru. Bez toho, aby ste sa v krajine ukrývali, je ťažké urobiť: niekde musíte ukladať najrôznejšie drobnosti, džemy, džemy, knihy a obilniny.

Kompaktné police z kovu alebo dreva sú dostatočne pevné a nezaberajú veľa miesta. Môžete si ju kúpiť v supermarketoch alebo špeciálnych obchodoch a kvalitný policový regál nebude zložitý na zostavenie akéhokoľvek domáceho majstra z dostupných materiálov.

Vhodné napríklad zvyšky borovicových dosiek a tyčí, ak sú lišty a podšívky, môžete ich použiť. Vidiecke police nie je potrebné maľovať, pretože bude stáť vo vnútri domu. V tomto prípade sa uprednostňuje ľahké drevo. A pod vaším interiérom môže byť vždy lakovaná v akomkoľvek odtieni.

Na zostavenie stojanu budete potrebovať:

 • píla na drevo;
 • ruletové koleso;
 • ceruzka;
 • brúsny papier;
 • skrutkovač alebo skrutkovač;
 • samorezné skrutky;
 • kovové rohy.

Montáž prebieha v niekoľkých etapách:

 1. Pripravené tyčinky sa nakrájajú na požadovanú výšku a spracujú sa šmirgľovou tkaninou alebo brúskou.
 2. Dve tyče sú navzájom spojené tenšími koľajnicami. Poličky sú zabalené, pretože v poličkách bude veľa políc. Vzdialenosť medzi nimi sa rovná výške políc. Niektoré police na malé predmety môžu byť vysoké 15 cm, zatiaľ čo knihy alebo plechovky budú potrebovať 25 - 30 cm. Na jeden stojan sa obvykle zmestí 5-6 políc.
 3. To isté urobte s ostatnými dvoma pruhmi.
 4. Ďalej sú dva výsledné rebríky umiestnené zvislo proti sebe vo vzdialenosti šírky stojana. Môže mať dĺžku 0,9 - 1,1 m. Dosky a podložky s hrúbkou 1 cm sa položia na koľajnice a priskrutkujú samoreznými skrutkami. Podšívka môže byť umiestnená v drážke a lišty vo vzdialenosti 5 cm od seba, aby sa získala mriežka.
 5. Zmontovaný stojan je vystužený kovovými rohmi v miestach pripevnenia koľajníc k tyčiam.

Je pripravený kompaktný a lacný regál pre chaty. Nebude to príliš ťažké, preto sa v prípade potreby dá presunúť na akékoľvek miesto. Teraz na policiach môžete položiť všetko, čo obvykle leží v krajine, na parapety a pod posteľ.

Prípadne môžete vyrobiť stojan z kovových rohov, ale potom bude potrebné zváranie a rohy sa pravdepodobne budú musieť kúpiť. Takýto stojan nevyjde veľmi lacno a navyše ho nebude nosiť kvôli veľkej váhe.

Zanechajte Svoj Komentár