5 vecí, ktoré môžete urobiť pomocou funkčného diaľkového ovládača

Niekedy sa z nejakého dôvodu v dome zhromažďujú zbytočné veci, ktoré sú škoda vyhodiť a nemajú čo používať. Napríklad staré diaľkové ovládanie z televízora alebo iného zariadenia môže prepadávať roky do koša, až kým sa nedostane na skládku. Na prvý pohľad je pre neho ťažké nájsť akúkoľvek praktickú aplikáciu. To však nie je úplne pravda. Ak diaľkový ovládač stále funguje, môžete ho ľahko prepracovať na iné zariadenia.

Infračervené diaľkové ovládanie pracuje na princípe generovania vysokofrekvenčného signálu. Obvod je generátor a IR LED, ktorá prenáša informácie. Preto pripojením iného zariadenia namiesto diódy môžete diaľkové ovládanie používať odlišne. Diódu je potrebné odstrániť a diaľkový ovládač môžete skontrolovať pripojením reproduktora k výstupu. Po stlačení ľubovoľného tlačidla na diaľkovom ovládači by mal reproduktor vydať zvuk. Diaľkové ovládanie môžete skontrolovať aj pomocou osciloskopu.

Čo sa dá urobiť

Ak je všetko v poriadku s diaľkovým ovládaním, môžete ho prepracovať na nasledujúce zariadenia.

Blikajúci blesk

Z tohto dôvodu sa na výstup pomocou bežnej vysokofrekvenčnej zosilňovacej transformácie pripojí bežná dióda LED. Primárne vinutie by malo mať 10-12 zákrut, sekundárne 300-350. Tým sa spustí silný svetelný prvok.

Generátor iskier

V tomto prípade bude tiež potrebný vyššie uvedený transformátor. Stále je potrebné pridať malé kondenzátory a diódy. Realizácia obvodu ľahko dáva 2-3 mm vysokonapäťový výboj. Ak zväčšíte kaskádu, môžete dosiahnuť dlhšiu iskru (15 - 20 mm).

Detektor zapojenia

Vysokofrekvenčné impulzy môžu byť generované a prenášané pomocou antény. Anténa môže slúžiť ako elektrické vedenie v dome a prijímač signálu je konvenčný rádiový prijímač s dlhou vlnovou dĺžkou. Je potrebné pridať cievku 10-15 zákrut a pripojiť ju k výstupu obvodu. Drôt so zástrčkou sa spájkuje paralelne.

Keď zapnete obvod, signál cez zásuvku príde na všetky káble skryté v stenách tejto miestnosti.

Venujte pozornosť! Pri hľadaní skrytého vedenia musíte objekt úplne odpojiť. V opačnom prípade zariadenie vyhorí a osoba dostane elektrický šok.

Vysielač energie na vzdialenosť

Pre tento experiment budú potrebné dve cievky s priemerom 100 - 120 mm. Jedna cievka sa spájkuje na výstup dosky diaľkového ovládania a druhá cievka s LED sa privedie na krátku vzdialenosť k prvej. Dióda by mala byť rozsvietená.

Generátor elektrického poľa

Ak zabalíte jednu cievku na papierovú trubicu, získate vysokofrekvenčný generátor poľa. Primárne vinutie je urobené v 4 - 5 otáčkach a pripojené na výstup z obvodu. Jeden koniec sekundárneho (od 300 do 400 otáčok) je pripojený k základni výstupného tranzistora konzoly a druhý koniec zostáva voľný. Po zavedení feritovej tyče sa vytvorí elektrické pole. Na zapálenie žiarivky je dostatok napätia.

Náramok z nefunkčného diaľkového ovládača

Tieto zaujímavé domáce výrobky môžu byť navrhnuté, ak je diaľkové ovládanie funkčné. Ale aj keď je úplne mimo poriadku, neponáhľajte ho vyhodiť. Z detailov si môžete urobiť originálny darček pre dievča.

Diaľkový ovládač sa na tento účel rozloží na malé časti. Prípad nie je potrebný a cieľom v tomto prípade budú rôzne malé podrobnosti o doske: gombíky, mikroobvody, atď. Môžu byť pripevnené lepidlom na blank pre náramok. Bude to trvať asi 10 minút, ale ukáže sa skvelé príslušenstvo, ktoré prekvapí priateľov na nejakej párty.

Zanechajte Svoj Komentár