Ako vyrobiť domáci nit

Pri práci s tenkým kovom je často nemožné závitovať. V takom prípade môžete použiť skrutkový nit, ktorým je kovové puzdro s vnútorným závitom na jednej strane.

Na vloženie nitu sú k dispozícii špeciálne nity. Sú však dosť drahé a ich nákup na príležitostné použitie je nerentabilný. Okrem toho majú tendenciu rýchlo sa zlomiť v dôsledku veľkého zaťaženia.

Potrebné údaje

Na internete sú rôzne opisy domácich zariadení z rôznych častí. Napríklad, nástroj možno zostaviť nezávisle pomocou nasledujúcich materiálov:

 1. Kusy rúr z profilu 20x20.
 2. Orezať trubicu 20x40.
 3. Tvrdené skrutky dlhé 5 cm so závitom 8,6,5 a 4.
 4. Jedna skrutka M10 - 10 cm.
 5. Podložka M10.
 6. Plastové viečka pre rúry.
 7. Axiálne ložisko.
 8. Závitové spojovacie matice 10.
 9. Plastový korok.

Musíte tiež predložiť prípad, v ktorom sa mechanizmus zmestí. Pre neho budete potrebovať:

 1. Kusy extrudovaného polystyrénu.
 2. Kusy galvanizácie.
 3. Klavírna slučka.
 4. Upevňovacie prvky nábytku.
 5. Kus drôtu s hrúbkou 4 mm.

Algoritmus výroby

Spodná línia má vložiť štvorcový piest do rúrky, na ktorej je vnútorný závit s veľkým priemerom, a na druhej strane tyč s vonkajším závitom. Do piesta je zaskrutkovaná skrutka, pričom klobúk spočíva na okraji „valca“. Keď sa skrutka utiahne, piest sa stiahne dovnútra. V tomto prípade musí nit nit dosadať na klobúk, aby sa podľa potreby mohol roztiahnuť, keď ho tyč pritiahne za závit. Ale pre rôzne nity by sa malo urobiť niekoľko možností pre dýzy. Môžete ich nazvať kúsky.

 1. Dno vrtáka je vyrobené zo spojovacej matice so závitom 10. Na maticu je privarená skrutka, po ktorej je brúskou brúsená na štvorcový diel.
 2. Teleso nitu je vyrobené z rúrky 20x20, takže matica by sa v ňom mala voľne posúvať. Zvar v rúre sa ľahko čistí pomocou pilníka.
 3. Pre dlhý nos nitra je vhodný lem tenkej rúry. Dva prvky sú spojené a zvárané. Produkt je vyčistený.
 4. Dĺžka hubice je nastavená tak, že nit je naskrutkovaný na koniec svojej stopky.
 5. Pracovná skrutka je vyrobená z 10-centimetrovej skrutky M10. Na zníženie trenia jeho viečka na tele sa používa oporné ložisko s vnútorným priemerom 1 cm.
 6. Ložisko je zaistené závlačkou, aby pri každom vybratí skrutky nevyletelo.
 7. Tým je dokončená montáž rotora a bitov. Ostatné bity pre rôzne závity sa vyrábajú podobným spôsobom. Skrutku môžete otočiť rohatkovým kľúčom.
 8. Počas napínania je nit držaný rukoväťou, ktorá je tiež vyrobená z rúrky 20x20. Pri rukoväti je potrebné zaobliť jeden roh tak, aby sa voľne odklonil nahor.
 9. Krabica zariadenia môže byť vyrobená z kusov pozinkovaného plechu a sedadlá vo vnútri sú vyrobené z polystyrénovej peny.
 10. Pre ľahšie použitie a nájdenie okrem iných nástrojov môžu byť bity zabalené farebnou páskou a nity môžu byť natreté.

Toto jednoduché zariadenie vám vždy pomôže, keď potrebujete na kov pripevniť nitový skrutkovač, ale nemáte k dispozícii žiadne zásobníkové zariadenie.

Zanechajte Svoj Komentár