Ako vyrobiť mikrolipájku na spájkovanie mikroobvodov a montáž malých prvkov

Takúto spájku je možné kúpiť hotovú, ale, ako hovoria majstri, je lepšie si ju vyrobiť sami. Vyrábajú ho z odporu a získavajú pohodlnejší nástroj ako výrobné analógy.

Odpor je zakúpený MLT-0,5, ktorý má odpor 5 ... 10 Ohmov. Na sklade:

  • Kus (3x1 cm) obojstranného textolitu;
  • Kus oceľového drôtu 0,8 mm;
  • Kus vodiča z plytčiny, ktorý má priemer milimetra;
  • Guľôčkové pero, z ktorého sa zariadenie vyrába.

Zapojené do vykurovacieho telesa. Odstráňte z odporu skalpelom, brúsnym papierom. Jedna z jeho nôh je odrezaná. Pohár rezistora na strane, z ktorej je noha odrezaná, je vybavený milimetrovým otvorom. V keramickom prípade odporu sa do otvoru na ňom vloží medený vodič, ktorým bude hrot spájkovacej liatiny. Vložka je vyrobená do otvoru, ktorý je vopred zahĺbený vrtákom s väčším priemerom ako je priemer drôtu. Posledne menovaný sa vykonáva tak, aby sa bodnutie a pohár navzájom nedotýkali.

Potom sa v tom istom pohári rozreže trojuholníkový pilník s rezom na 2/3 jeho hrúbky. V ňom je pripojený aktuálny vodič. Vyrába sa pomocou akejkoľvek tlačnej pružiny. Normálne by sa mala rozrezať, pevne pripevnená v reze.

Doska, ktorá má širokú a úzku časť, je odrezaná z DPS. Prvé rozptyľuje teplo, spájajú sa s ním vodiče. K poslednému spájkovaniu kabeláže pripevnite cambric. Stredná časť je držadlom puzdra.

Po príprave začnú zbierať mikropájku. Predný pohár rezistora je vybavený prúdovým vodičom vyrobeným z pružiny. Ďalej sú súčasné vodiče spájkované k veľkej časti textolitu. Ak chcete bodnúť, zahryznite kúsok medeného drôtu kliešťami. Vložte ju do otvoru, ktorý bol predtým zapustený v kryte keramického odporu. Pred operáciou sa do vnútra vloží kúsok sľudy, ktorý zabraňuje dotyku žihadla zadným pohárikom.

Spájkujte vodiče na blank blank. Používa sa drôt MGTF, ktorý má plášť odolný voči taveniu.

Z napájacieho zdroja napájajú domácu mikropájku, ktorá reguluje prúd v rozsahu 0 ... 15 V.

Spájkujte diely s domácou spájkovačkou rovnakým spôsobom ako pri konvenčných zariadeniach. Prístroj umožňuje spájkovanie mikroobvodov s pozorovaním kroku až 0,5 mm. Okrem toho je vhodný pre ďalšie drobné práce, ktoré sa často musia robiť pri výrobe remesiel.

Zanechajte Svoj Komentár