Domáca zmrzlina z toho, čo je na dosah

Zmrzlina z dobrôt, ktoré milujú život. Dnes sa na trhu ponúka v akomkoľvek množstve, rôznom vkusu, farbách. Ale taký dezert si môžete pripraviť doma vlastnými rukami a mať zmrzlinu. Zariadenie je nekomplikované, pretože sa šetrí rozpočet a vykonáva sa nezávisle.

Na výrobu zmrzliny existuje niekoľko možností. Napríklad jeden zahŕňa použitie trojlitrovej plechovky. Nádoba sa naplní na tretinu ľadom, ktorý sa dá pripraviť v chladničke s mrazničkou. Pridajte soľ.

Z jedného plastového vrecka urobte jeden, investujte jeden do druhého. Výsledný vak sa umiestni do nádoby naplnenej slaným ľadom. Zmrzlina sa vkladá do vnútorného plastového vrecka - mala by byť dobre vychladená (zvyčajne je umiestnená v mrazničke).

Vak na zmrzlinu sa naviaže pomocou nití. Na vrch sa naleje ľad. Nádoba sa uzavrie vekom a získa sa hotová zmrzlina. Ďalej je nádoba zabalená uterákom, ktoré sa intenzívne pretrepáva 30 ... 40 minút. V dôsledku miešania ľadu a soli teplota vnútri plechovky klesne na -22 ° C. Trepanie neumožňuje, aby sa v dezerte tvoril ľad. Výsledkom je zmrzlina, ktorá je mäkká a ľahká.

V ďalšom uskutočnení sa používajú dve plechovky od kávy. Mali by byť ľahké, s rôznou kapacitou, napríklad 1500 a 500 gramov, s pevnými viečkami. Nádrže sa umyjú, dobre sušia.

Menšia nádoba sa naplní: pohárom mlieka; vaječný žĺtok; škorica; práškový cukor; šľahačka. Nádobu uzavrite vekom.

Ľad sa tlačí, trochu sa naleje do veľkej nádoby. Do nej sa vloží menšia nádoba. Ľad sa pridáva tak, že je na všetkých stranách s menšou kapacitou. Vrstva soli je usporiadaná na vrchu. Potom vezmú do svojich rúk veľkú kapacitu a potriasajú ju 15 ... 20 minút. Najlepší výsledok sa dosiahne, ak sa plechovky celý čas valia po rovnom povrchu.

Opatrne odstráňte veko z veľkej plechovky, vyberte menšiu. Otvorte, v nádobe dobre premiešajte množstvo zmrzliny. Zatvorte a znovu vráťte do veľkej nádoby. Po zatvorení posledného veka sa každý ešte niekoľko minút trasie. Výsledkom je vynikajúca zmrzlina.

Pomocou opísaných metód sa môžete nechať hýčkať zmrzlinou kedykoľvek. Ak chcete diverzifikovať dezert, mali by ste si kúpiť knihu s rôznymi receptami.

Zanechajte Svoj Komentár