Jednoduchý opakovane použiteľný vak do vysávača pre domácich majstrov

Prevádzkou vysávača je nasávať prach, zvyšky a zbierať ich do špeciálneho vrecka. Zvyčajne je látka, nie večná, a po určitom čase sa prestane používať. Musíte si kúpiť novú tašku, ktorá si vyžaduje určité náklady. Nádobu na zber odpadu si však môžete ľahko vyrobiť sami, čím ušetríte peniaze na niečom potrebnom.

Sada materiálov a nástrojov na výrobu vaku pre vysávač je malá. Na prácu potrebujete nožnice, pomocou ktorých môžete rezať lepenku. Polotovary sa označujú ceruzkou, konvenčnou značkou. Vyžaduje sa pravouhlý kus lepenky s bočnými stranami približne 30 a 15 cm a následne sa obrobok rozdelí na dve rovnaké časti.

Samotná taška je šitá zo spunbond - textilného materiálu, ktorý sa predáva v stavebných obchodoch. Kúpte si kus s hustotou 60 ... 80 g / m. Všetky spoje v remesle vytvárajú lepidlo a zošívačku.

Po príprave všetkých vyššie uvedených vecí je potrebné vyčleniť asi 20 minút, čo bude stačiť na vytvorenie nového vaku pre vysávač. Práca začína pradením. Potrebný je kus materiálu dlhý 1 ... 1,5 metra. Je zložený na polovicu tak, aby steny vaku boli hustejšie a aby nedopustili drobné úlomky.

Hrany materiálu sa ohnú o 1 ... 1,5 cm, zlepia sa a potom sa upevnia zošívačkou so sponkami do 2 ... 3 mm. Na jednej z hrán zostane nelepená oblasť, na ktorej bude usporiadaný „vchod“. Výsledná taška je otočená cez "vchod" a schováva sa vnútri svorky svorky.

Použite kartón hrúbky 2 ... 3 mm. V strede dosiek označte kruh, ktorý má o niečo väčší priemer ako otvor v opravovanom vysávači. Vyrežte vnútorný kruh bez toho, aby ste narušili rovinu kartónu mimo neho. Existujú dva takéto polotovary s otvormi (identické).

Oba kartónové polotovary s otvormi sú na jednej strane dobre pokryté lepidlom. Jeden sa prenesie do vaku a prilepí sa na látku. Druhý je tiež zlepený, ale zvonka a presne oproti prvému.

Narežte tkaninu vrecka nožnicami do otvorov lepenkových nálepiek. Urob to ako hviezdičky. Potom, čo spevnia miesto otvoru, pripevnia kartón a materiál vložený medzi nimi pomocou konzol.

„Vchod“, ktorý zostal počas výroby na okraji vaku, je zastrčený, prešitý, zlepený, vystužený sponkami. Na toto miesto môžete nainštalovať plastovú sponu. Plavidlo je pripravené na inštaláciu vo vysávači a na zachytávanie prachu, zvyškov.

Zanechajte Svoj Komentár