Elektrický mop pre garáž alebo dielňu zo starého automobilového kompresora

Ak máte automobilový kompresor, ktorý splnil svoj účel, nemali by ste ho zlikvidovať. Najmä ak v ňom zostane magnetická cievka v pracovnom stave. Jeho použitím môžete vyrobiť elektrický mop, ktorý pomôže udržať dielňu a garáž v poriadku. Najmä ak pracujete s kovom v interiéri, čo vedie k trieskam, pilinám.

Pre elektrickú stieračku potrebujete automobilový kompresor, z ktorého po rozobratí odoberte magnetickú cievku. Uchovávajú sa ďalšie materiály: rukoväť (vhodná napríklad z mopu, môže sa vziať z klubu); pneumatika vyrobená z kovu (potrebujete kus s rozmermi 20x2 mm); kábel, cez ktorý budú remeslá napájané z batérie; 12 V spínač; 12 V batéria; upevňovacie prvky (skrutky, matice). Všetko sa deje pomocou: brúsky; kladivo; zváracie stroje; sekáča; kliešte, s ktorými sú odstránené poistné krúžky; skrutkovač; spájkovačka.

Demontujte kompresor a vyberte magnetickú cievku. Tento proces je časovo náročný, vyžaduje špeciálne nástroje, určité úsilie. Vďaka tomu sa stávajú vlastníkmi cievok s rozmermi 10x3 cm a sú napojené na 12 V batériu.

Vnútorný profil cievky je vyvŕtaný s otvormi 5 mm. Ich počet je dva. Cez ne bude v budúcnosti pripojená cievka k upevňovaciemu prvku.

Zaradené do rukoväte. Robia to napríklad z držadla zlomeného klubu. Upnite diel vo zveráku, zlomený koniec odrežte pod uhlom k osi 45 ... 50 °.

Pripravte zipsy. Pri rohu je polica vyrezaná „pri koreni“. Mali by ste dostať obrobok s rozmermi 2 x 8 cm a zaobliť ostré hrany pomocou pilníka. Vo výslednom páse sú vyvŕtané dva otvory, takže cez ne je možné pripevniť elektromagnet pomocou skrutiek pomocou otvorov v jeho vnútornom profile.

Pomocou zostávajúcej police rohu odrežte dve platne s dĺžkou 5 cm a jeden z koncov odrežte v uhle, v ktorom bol koniec tyče už predtým vyrezaný. Blízko zvyšných neporušených koncov dosiek sa vyvŕtajú diery (jeden po druhom). Nanášajú sa na koniec rukoväte, vyznačí sa na ňom os otvorov a vyvŕta sa otvor.

Dosky so skosenými hranami sa zvárajú na predtým vyrobený kus 2x8 cm. Sú umiestnené pod uhlom 90 ° k nemu a vo vzájomnej vzdialenosti od hrúbky tyčinky. Čistia švy, namaľujú uzol a dodávajú mu krásny vzhľad.

Zaradené do rukoväte. Vŕtajú sa do nej dva otvory: jeden blízko vrcholu, druhý pri základni. Kábel je vedený vo vnútri držadla, vtiahnutý do dolného otvoru, ktorý je pripojený k cievke. Odtrhnite jedno z jadier v oblasti horného otvoru a konce vodiča spojte s vypínačom.

Zbierajte elektrický mop. Upevňovacie prvky pripevnite k magnetickej cievke, k nej - k rukoväti. Použite matice a skrutky.

Zanechajte Svoj Komentár