Výkonné domáce vznášadlo

Skúter gyroskopu, aj keď jeho vzhľad sa zdá byť veľmi komplikovaný, je možné vykonať vlastnými rukami. Na realizáciu remesiel budete potrebovať dva elektromotory. Ich sila by mala stačiť na prepravu osoby. Je to dosť 350 wattov.

Nerobte to bez dvoch identických kolies. Ich priemer je 10 ... 12 ". Je lepšie, ak je to možné, zväčšiť sa v priemere - umožňujú vám voľne umiestniť elektroniku, dať zariadeniu lepší krížik.

Olovené batérie s kapacitou najmenej 4400 mAh sú vhodné pre batérie. Potrebné sú dve batérie.

Gyroskopický skúter potrebuje mikrokontrolér, ktorý bude ovládať zariadenie. Hodí sa od značky Arduino UnoNano. Zásobujeme tiež ďalší čip ATmega 328, ktorého úlohou je spracovávať informácie.

Batérie sú zapojené do série a na výstupe získavajú potrebné napätie pre hoverboard. Sú vybavené tlačidlom pripravenosti, ktoré po stlačení zapne výkon motorov. Ak z tlačidla vyberiete tlačidlo, motory prestanú pracovať a skúter sa zastaví. Systém zaisťuje bezpečnosť jazdy.

Mikrokontrolér s rýchlosťou 38 400 BOD je pripojený sériovým obvodom k obvodu XBee. Na čítanie polohy platformy je vybavená dvoma gyroskopickými senzormi InvenSense MPU6050, ktoré sú usporiadané pomocou modulov GY-521. Senzory sú umiestnené na prídavných doskách, ktorých úlohou je spracovávať primárne informácie. Schéma využíva zbernicu I2C, ktorá má dostatočnú šírku pásma.

Platforma hoverboardu je vyrobená z dosky. Na ňom sú umiestnené elektrické motory spojené s kolesami namontovanými na bokoch. Pre vertikálnu rukoväť je vhodná obyčajná drevená palica; je pripevnený k plošine vpredu.

Batérie sú umiestnené prísne v strede plošiny, čo pre ne predstavuje špeciálny box. Motory sa inštalujú pozdĺž okrajov základne a snažia sa o to v rovnakej vzdialenosti od stredu. Ovládacie tlačidlo gyroskopu je umiestnené na vrchu vertikálnej rukoväte. Tlačidlo môže byť neskôr prenesené na nosnú plošinu, môže byť nakonfigurované tak, aby sa zapínalo / zapínalo pod určitým uhlom sklonu plošiny.

Senzory zodpovedné za vyvažovanie sú inštalované pozdĺž plošiny alebo rovnobežne so zemou. Poloha rotačných senzorov je kolmá na gyroskopické senzory.

Ďalej musíte nakonfigurovať senzory pomocou programu ArduinoTerminal.

Zanechajte Svoj Komentár