Ako vyrobiť IP kameru pre domácich majstrov

V súčasnosti je nevyhnutnosťou prítomnosť sledovacej kamery pre dom alebo dieťa. Nákup videokamery nie je lacný. Nie skutočnosť, že to bude trvať dlho. Za účelom uloženia IP - kamera môže byť vykonaná nezávisle.

Čo sa dá urobiť:

  1. Webová kamera bude stáť niekoľkonásobne menej, vyžaduje si však nepretržitú prevádzku zariadenia, ku ktorému je pripojená.
  2. Smartphone alebo tablet. Výhodou tohto zariadenia je kompaktnosť, mobilita a tichá prevádzka.
  3. Najlacnejšou možnosťou je súprava na mieru od čínskeho internetového obchodu Aliexpress.

Nainštalujte a pripojte webovú kameru

Na používanie webovej kamery je potrebné:

  • počítač;
  • Webová kamera zabudovaná do PC alebo pripojená cez USB;
  • softvér.

Zostáva iba pripojiť zariadenie a skontrolovať fungovanie programov, ktoré sú špeciálne navrhnuté na sledovanie.

Videokamera Smartphone

Je vhodné nainštalovať takúto kameru do detskej izby na sledovanie dieťaťa. Na tento účel potrebujete smartphone alebo tablet bez nepretržitého používania, smerovač s Wi-Fi a špeciálne programy. Webová kamera IP, ktorá sa ľahko používa v ruštine, ako aj Alfred. Ak máte všetko, čo potrebujete, zostane iba zapnúť fotoaparát. Video sa pozerá na počítači alebo inom smartfóne.

Videokamera od nuly

Ak kamkordér nie je v prevádzke, neponáhľajte ho a vyhadzujte ho. Ak máte po ruke modul pre IP kameru a náhradné diely, je možné videokameru oživiť sami. Akcie budú vyzerať takto.

Odpojte všetky podložky, vyberte modul z fotoaparátu, vyberte z neho objektív a priskrutkujte ho na novú dosku.

Ak sa konektorové podložky zhodujú s ovládacím prvkom, musíte nové vodiče spájkovať, pripojiť ich a skontrolovať vývod. Vyzerá to takto:

1 hnedá RX-b-zelená;

2 Lila RX + zelená;

4 biela TX-b-oranžová;

5 zelených TX + oranžová.

3 a 6, výstup nie je pripojený, pretože v tejto kamere nie sú potrebné.

Potom pripojte napájanie pripojením konektorov a ich skontrolovaním. Napájanie modulu a podsvietenie sú spojené, spájkované. Všetko sa zmenšuje.

Čip sa počas prevádzky zahrieva, preto sa odporúča vložiť malý žiarič. Zostáva zostaviť fotoaparát, pripojiť sa k smerovaču a priviesť napájanie.

Vytvorením IP kamery z komerčne dostupných lacných sledovacích nástrojov môžete ušetriť veľké množstvo. Teraz je objektívom kamery chránená bezpečnosť blízkych a ich vlastného majetku.

Zanechajte Svoj Komentár