Ako vyrobiť spoľahlivú rezačku skla vlastnými rukami

Pri práci so sklom sa musí postupovať opatrne a šetrne, pretože materiál je krehký. Je veľmi dôležité mať dobrý nástroj, ktorý vám umožní odrezať sklo jedným pohybom ruky. Ak je to možné, potom je možné rezačku skla vyrobiť nezávisle.

Vlastnosti výroby nožov na sklo

Pri kúpe drahých alebo nízko kvalitných rezačiek vznikne spravidla myšlienka výroby rezačiek skla pre domácnosť. Na výrobu je potrebné zvoliť pevný materiál. Mnohí sa domnievajú, že mosadz je vhodná, ale v skutočnosti je mosadz mäkšia ako sklo, takže nebude možné rezať materiál. Urobí to iba diamantová fréza. Ďalej musíte urobiť praktického držiaka. Na prácu potrebujete:

  • Ochranné vybavenie (tvárový štít, okuliare, rukavice);
  • Oceľ, mosadzné časti;
  • Kyselina boritá.

Pre držiaka sú vhodné zvyšky z oceľových častí, ktoré je potrebné roztaviť. Zvyšky nájdete vždy v každej garáži. Preto môžu byť v prípade potreby rezané bez šetrenia. Sú umiestnené do téglika a umiestnené do predhriateho nístejového téglika s materiálom. Roh by mal byť na dlhej rukoväti, aby nedošlo k spáleniu rúk.

Po chvíli (po 10 minútach) vyberte a pridajte trochu kyseliny boritej v práškovej forme. Kyselina boritá vstupuje do chemickej reakcie a naťahuje všetky toxíny na seba. Nástroj tiež pomáha rýchlejšie taviť materiál, chráni pred oxidáciou. A potom znova poslaný do pece, aby sa roztopil. V tejto chvíli musíte odrezať kus potrubia, ktorý bude slúžiť ako nádrž na nalievanie. Aby sa kus potrubia naplnil utesneným koncom, presunie sa do nádoby s pieskom. V tejto dobe sa mosadz zahreje na teplotu 1000 ° C 0C. Nalejte do formy. Potom sa umiestni do vedra studenej vody na urýchlenie procesu oneskorenia.

Potom upnutý vo zveráku, vyrazený z tvaru. Pri chladení sa obrobok zmenšuje, takže sa dá ľahko vybrať. Potom sa na sústruhu povrch upraví, očistí od nečistôt a tvaruje sa. Vyvŕtajte priechodný otvor frézou. Na jednej strane brúsia a vytvárajú tvar pera. Vyskúšajte a spájkujte diamantový nástroj.

V ďalšej fáze je potrebné do otvoru, ktorý má spravidla štvorcový tvar, vložiť diamantovú frézu. Na tento účel je potrebné vyvŕtať otvor pomocou frézy tak, aby požadovaná časť kolmo zapadla do rukoväte. Ďalej musíte všetko vyleštiť a na prácu s pohodlnou rukoväťou môžete použiť diamantový nástroj.

Zanechajte Svoj Komentár