Vtipná domáca hračka s antistresom

Popularita antistresových hračiek je veľká u detí aj dospelých. U detí si rozvíjajú jemné motorické ruky. A dospelým sa pomáha relaxovať a usporiadať svoje myšlienky.

Na prácu budete potrebovať balóny a plnivo (múka, škrob, krupica). Balón sa musí skontrolovať na otvory. Nafúkneme ho a počkáme niekoľko minút, ak lopta neklesne, potom môžeme pokračovať v práci.

Zoberieme plastovú fľašu a z nej vyrobíme lievik. Odrežte spodnú časť fľaše a zlikvidujte ju. Odskrutkujte korok zhora - lievik je pripravený. Ak je dom už pripravený, je možné tento krok preskočiť.

Ak chcete naplniť balón plnivom, zoberte lievik a potiahnite balón cez krk. Začneme zaspávať múku (krupica, škrob). Aby ste si v tejto veci pomohli, zoberte ceruzku a zatlačte výplň iba opatrne, bez poškodenia gumovej gule.

Hračka sa bude aktívne používať (bude pokrčená). Preto je potrebné ho zapečatiť. Plnenú guľu už pliesť do uzla a odrezať všetok prebytok. Pre väčšiu istotu môžete obväz dodatočne navliecť niťou alebo pretiahnuť elastickou páskou.

Druhá lopta bude slúžiť ako tmel. Odrežte jeho koniec a položte ho na výrobok. Nemusíte ho zviazať, môžete ho pripevniť špeciálnym lepidlom.

Teraz si vytvoríme obraz hračky. V mieste kravaty môžete prilepiť prúžok nití (vlasy), luk z atlasovej stuhy, pletený klobúk alebo bavlnený účes.

Zoberieme marker a na loptu nakreslíme papuľa. Nechajte svoju fantáziu fungovať tu.

Protistresová hračka je pripravená! Valia to do svojich rúk ako klobásy, robia to okrúhle alebo ploché. Príjemná hračka na dotyk, ktorá je plastová a dá sa podľa potreby zvrásniť, zbavuje človeka stresu.

Ďalšou možnosťou je antistresová guľa, ktorá je šitá z kúskov látky a používa výplň. Ryža, pohánka alebo škrob sú pre neho vhodné. Na výplň je prišitá textilná taška so zameraním na veľkosť budúceho produktu.

Vzor je vyrobený v tvare päťuholníka. Najprv sa natiahne na papier a potom sa prenesie na látku. Takéto odkazy budú potrebovať 12.

Každú kúsok pripravujeme tak, že v každom rohu urobíme rez, aby bolo vhodné ohnúť a lemovať. Potom šijeme klapky v pároch a už páry - medzi sebou. Šiť zvnútra, zanechať malú dieru, potom obrobok otočiť.

Po zošití klapiek naplníme obrátenú guľu a zošijeme otvor.

Zanechajte Svoj Komentár