Ako vyrobiť kožené sedlo na bicykli

Pohodlné sedlo bicykla často stráca svoj pôvodný vzhľad pri dlhšom používaní. Na ňom sa môžu objaviť počas používania alebo od vlhkosti praskliny a odreniny. Doma si môžete vytvoriť nové pohodlné sedlo. Na prvý pohľad je práca zložitá a vyžaduje si zručnosti ako obuvník, ale v skutočnosti, ak preukážete malú trpezlivosť a vytrvalosť, všetko sa dá urobiť, dokonca aj pre tých, ktorí takúto prácu vykonávajú prvýkrát.

Výrobný proces

Najskôr musíte zo starého sedla vyrobiť základňu zo sadry. Na prácu potrebujete:

  • Emery papier rôznej veľkosti;
  • vosk;
  • sadra;
  • Lepiaca fólia;
  • Vedro;
  • Kus hrubej kože (6 mm);
  • Piercer.

Za týmto účelom sa stará pokožka obrúsi brúsnym papierom. Ďalší zahriaty vosk (včelí produkt by mal byť mäkký), pritlačením k okrajom predĺžite tvar sedla. Potom sa celá štruktúra, keď vosk dobre stvrdne, obalí lepiacou fóliou. Fólia chráni sedlo pred kontamináciou a tiež vám umožňuje ľahko získať omietku. Sadra sa nalieva do sedla a tiež zvonku obklopuje. Je potrebné vytvoriť 2 formuláre.

Všetky nezrovnalosti na menšej časti sa potlačia a nechajú sa uschnúť. Potom ju musíte obrúsiť brúsnym papierom tak, aby tvar mal hladký povrch.

V ďalšom kroku sa koža nanesie na menšiu časť a umiestni sa do hlavnej omietkovej formy. Pokiaľ ide o sedlo, musíte si vybrať kožu, pretože iný materiál bude menej odolný a pri jazde spôsobí nepohodlie.

Koža by mala nasiaknuť a natiahnuť sa v tvare sedla. Za týmto účelom umiestnia všetko do nádoby s vodou, zatlačia naň ťažký predmet. Po chvíli, keď pokožka trochu opuchne (môže to trvať až 20 hodín), ju môžete odstrániť. Ak je to potrebné, pri zahriatí jemne napnite kožený materiál prstami. Aby sa nepoškodil materiál, sedlo s formou sa umiestni do vyhrievanej pece.

Aby sa ďalej vytvorilo sedlo pre bicykel, je potrebné, aby bola pokožka suchá. Potom urobte diery pod rámom a vetrajte. Otvory sú vyrobené pomocou razidla.

Potom pripevnite pneumatiku na rám a zarovnajte všetky nepresnosti rukami, odrežte všetky nepravidelnosti. Je potrebné vytvoriť otvory pre inštaláciu spojovacích prvkov.

Aby nové kožené kreslo prinieslo maximálny komfort a potešenie pri jazde, na širokú časť sedla so skrutkami môžete pripevniť kovovú platňu s menom výrobcu, to znamená vytvoriť samostatný štítok.

Zanechajte Svoj Komentár