Ako zostaviť prenosný mini skleník do bytu alebo letnej rezidencie

Vďaka skleníku pre sadenice alebo zeleninu a bylinky môžete pestovať zdravé výrobky aj na severe. A v strednej a južnej zemepisnej šírke je možné plodinu získať viackrát. Je pravda, že nie každý má finančné príležitosti a miesto pre veľký skleník. V tomto prípade vám pomôže mini skleník, ktorý sa dá ľahko preniesť do chaty a presunúť sa okolo miesta na akékoľvek miesto. Jeho výhodou je, že mini-skleníky si môžete sami a rýchlo vyrobiť.

Predpoklady

Hlavné podmienky, ktoré je potrebné dodržať, sú:

  • Dobrý prístup na svetlo;
  • Prístup k rastlinám;
  • Zabezpečenie vetrania;
  • sila;
  • Krásu.

Minik skleník môžete nainštalovať aj v byte na zasklený balkón alebo lodžiu. Môže byť potrebné ďalšie osvetlenie.

Typy mini skleníkov

Mini skleníky sa bežne delia na niekoľko typov v závislosti od použitých materiálov, veľkostí, tvarov a účelov:

  • Rám - väčšina z týchto skleníkov, a sú najpohodlnejšie. Sú vyrobené z akéhokoľvek materiálu, vyžadujú malé náklady. Môžete ich pestovať ako sadenice a zeleninu so zeleninou;
  • Nádoby na chlieb - podobné tvaru ako boxy na chlieb. Je vyrobený tak, aby sa dal otvoriť z jednej alebo z dvoch strán. Pestuje najmä sadenice, kvety alebo zeleň;
  • Termoboxy sú izolovaný systém s nepriehľadnými stenami. Je vybavená osvetľovacími systémami, polievaním, udržiavaním teploty a vlhkosti;
  • Regály - šetria miesto, pretože zariadenia sú inštalované v dvoch alebo troch úrovniach. Sú umiestnené na balkóne alebo lodžii ako dekorácia interiéru. Rastú sa tak izbové kvety, ale aj zelené s sadenicami;
  • „Vigvamy“ sú jednoduché pouličné skleníky pripomínajúce indiánsku vigvamu. Môžu sa nosiť a používať na rôzne účely. Napríklad na pokrytie mladých stromov alebo kríkov z paradajok a korenia v nepriaznivom počasí.

Skleníky, polykarbonáty, drevo, kov, plastové rúrky, tyče môžete vyrobiť sami. Najprv musíte podrobne predstaviť budúci mini skleník, ale je lepšie ho nakresliť na papier a vypočítať, koľko a aké prvky budú potrebné.

Premeniteľný skleník

Zostavuje sa z plastových rúr a poťahom je obyčajný film alebo polykarbonát. Zo zvyškov dosiek sa vyrobí drevená krabica požadovaných veľkostí. Spodok je pokrytý jemne vystuženou sieťovinou a penetráciou malých hlodavcov. Je žiaduce spevniť rohy skleníka kovovými rohmi. Rúry z PVC sú naskrutkované z vonkajšej strany do strán rámu. Odnímateľný rám je zavesený na jednej strane škatule. Rúry sú na vrchu pokryté fóliou.

Policové regály

Vyzerá to ako knižnica s policami z akýchkoľvek dostupných materiálov. Výška a rozmery toho, čo sa volí, sa vyberajú nezávisle, takže je vhodné ich nosiť. Na skleník sa pritiahne poťah z fólie alebo priehľadného materiálu so zipsom. Môžete pracovať s rastlinami a mini skleník jednoducho vetrať jednoduchým rozopnutím zipsu.

"Wigwam"

Vhodný ako najlacnejší alebo jednorazový model. Na to budete potrebovať 1 dlhý drevený lúč alebo rúrku z kovového profilu, tenké tyče a plastovú tašku. Tyčinka alebo rúrka je prilepená v strede zeme a okolo polomeru tyčových tyčí 50 cm, ktorých horné konce sú spojené s hlavnou podperou. Môžete si dať na tašku bez spodku. Spodok vaku je pritlačený k zemi kameňmi a horná časť je pripevnená okolo lúča. Tento dizajn sa dá presunúť z miesta na miesto, ale na zalievanie a obliekanie musíte otvoriť spodnú časť „vigvamu“.

Jeden z mini skleníkov sa oplatí raz vyrobiť, potom ho používať niekoľko rokov a potešiť seba a rodinu ekologickými prvkami.

Zanechajte Svoj Komentár