Nezávislé vykurovacie zariadenie v garáži

V období od jesene do zimy je vhodné nechať auto v teplej garáži. Tam bude tiež možné vykonať potrebné práce na jeho oprave a údržbe. Existuje niekoľko spôsobov, ako si môžete urobiť vlastné kúrenie v garáži.

Samozrejme, že teplota v garáži je 5 - 10 ° C, ale ak ju nezohrejete správne a všetky trhliny uzavrite skôr, všetko úsilie bude zbytočné.

Najjednoduchší spôsob je nainštalovať v garáži plynový kotol a pripojiť k nemu radiátory. To si však bude vyžadovať povolenie plynárenskej služby a tiež to musí urobiť nákladný projekt. Pri malej garáži nebudú takéto náklady efektívne.

Inštalácia elektrického kotla bude stáť lacnejšie, ale cena elektrickej energie bude veľmi veľká. Okrem toho v prípade núdzového výpadku napájania voda v potrubiach jednoducho zamrzne a systém sa stane nepoužiteľným.

Najlepšie je, ak sa garáž nachádza blízko domu, v ktorom je inštalovaný dvojokruhový plynový kotol. Potom budete musieť pripojiť garáž k existujúcemu vykurovaciemu systému. Akcie budú takéto:

  1. Je potrebné vykopať priekopu z domu do garáže do hĺbky pod úrovňou zamrznutia pôdy. Pre regióny s teplou klímou môže byť 70 cm a pre severné regióny 120 cm. Rúry sa používajú kov-plast. Musia byť izolované minerálnou vlnou a dodatočne vložené do rúrky s väčším priemerom.
  2. Je lepšie do systému pridať samostatné obehové čerpadlo, ale ak má plynový kotol dostatok energie, zvládne sa aj čerpadlo zabudované do kotla.
  3. Ďalej budete musieť namontovať vykurovacie telesá s plastovými rúrkami pomocou špeciálnej spájkovačky. Nákup nie je potrebný, môžete si ho prenajať v stavebných obchodoch na deň alebo dva za nominálnu sumu.

Stále sú k dispozícii pre nezávislé použitie, existujú také spôsoby, ako vykurovať garáž:

  • Prenosné ohrievače a tepelné pištole poháňané energiou. Môžu byť umiestnené na podlahe alebo zavesené na stene. Všetky však majú značnú nevýhodu: vyžadujú veľké množstvo energie. Je to veľmi drahé a ak je zapojenie staré, sieť nemusí vydržať záťaž;
  • Infračervené žiarovky a ohrievače. Sú bezpečné, pohodlné, trvanlivé, ale majú rovnakú hlavnú nevýhodu ako iné elektrické spotrebiče. Všeobecne je nevýhodné ich použitie na vykurovanie;
  • Systém rozdelenia invertorov. Táto možnosť je vhodná aj pre ľudí s veľkým rozpočtom. Klimatizácia šetrí energiu a udržuje konštantnú teplotu v miestnosti, ale funguje, ak na ulici nie je nižšia ako 20 ° C.

Zanechajte Svoj Komentár