Ako vyrobiť sadrokartónové dosky

Sadrokartón je univerzálny stavebný materiál, ktorý sa široko používa na výrobu štruktúr rôznych tvarov a veľkostí. Tento materiál je obzvlášť nenahraditeľný, keď je potrebné skrývať rôzne komunikačné štruktúry v dome. Bohužiaľ, priestor niektorých miestností v našich domácnostiach (najmä v kuchyniach a kúpeľniach) je často narušený kanalizáciou alebo vetracími systémami. A práve skrytím všetkých týchto potrubí a drôtov je možné dať miestnosti útulný a atraktívny vzhľad. Výroba sadrokartónových krabíc tento problém rieši, avšak na dosiahnutie perfektného výsledku je potrebné vykonávať práce striktne podľa plánu.

Výroba kovového rámu pre krabicu

Kovový rám pre budúcu škatuľu musí byť z pozinkovaného profilu a nesmie sa používať deformované ani zlomené prvky. Pri určovaní veľkosti rámu je potrebné vziať do úvahy, že medzi rúrkami a rúrkami (ak sa predpokladá, že rúrky budú schované v krabici) by mala zostať vzdialenosť od troch do piatich centimetrov. Profily by mali byť stanovené prísne pod úrovňou, tj vertikálne. Aby bol rám odolný, musia sa upevnenia vykonať vo vzdialenosti šesťdesiat centimetrov od seba.

Nákup sadrokartónu

V tejto dôležitej veci je hlavnou vecou okamžite určiť typ hrúbky sadrokartónu a plechu. Ak sa má krabica inštalovať v kuchyni alebo v kúpeľni, musíte si kúpiť materiál odolný voči vlhkosti. Ak vytvoríte krabicu obyčajnej sadrokartónovej steny, čoskoro sa vo vlhkej miestnosti zväčší. Okrem toho materiál odolný proti vlhkosti obsahuje antimykotiká a hydrofóbne zložky. Sádrokartón tohto typu je najčastejšie označený modrou farbou a farba listu je zelená. Pokiaľ ide o hrúbku fólie, nemala by byť menšia ako 12 mm.

Montážne

Pred začatím inštalácie musia byť listy sadrokartónu narezané na požadovanú veľkosť. Materiál je rezaný ostrým nožom, aby sa zabránilo prasklinám a okrajom hrán. Ak sa okraj listu začne rozpadávať, musí byť zarovnaný a všetky panely musia byť upravené na požadovanú veľkosť. Sadrokartón by mal byť pripevnený k rámu počnúc jeho hornou časťou, nezabudnite však dodržať vzdialenosť medzi upevňovacími prvkami.

Záverečné práce

Po dokončení inštalácie krabice musí byť ozdobená tapetami, keramickými dlaždicami alebo iným materiálom.

Zanechajte Svoj Komentár