Domáca pásová brúska

Domáci majster potrebuje na prácu množstvo nástrojov a zariadení, vrátane mechanizovaných. Nie všetko sa dá vždy kúpiť, hoci trh je presýtený ponukami. Buď ponúkajú nesprávnu veľkosť, spoločnosť sa nehodí, alebo jednoducho nie je dosť peňazí na nákup. Potom prichádzajú do hry dôvtipné, zručné ruky a improvizované materiály.

Na čo je brúska?

Vo výrobnom procese takmer všetkých výrobkov existujú rôzne operácie - predbežné, základné a dokončovacie. Brúsenie platí aj pre povrchovú úpravu. Aby bol hotový výrobok rovnomerne drevený, plastový, kovový, elegantný a predajný, je vhodné odstrániť otrepy, triesky, škrabance, škvrny atď. Toto všetko môžete urobiť ručne pomocou brúsneho papiera a brúsneho papiera, ale je zaujímavejšie a rýchlejšie robiť brúsku.

Dizajn

Pri konštrukcii stroja sa rozlišujú tieto hlavné komponenty: posteľ, elektrický pohon, mechanizmus napínania pásu.
Posteľ je vyrobená z akýchkoľvek materiálov, ktoré sú k dispozícii majstrovi - z dreva, hliníka, ocele. Mala by zaistiť stabilitu stroja na pracovisku, pohodlný prístup k nemu a predovšetkým bezpečnosť práce.

V závislosti od zamýšľaného rozsahu stroja sa vyberie výkon elektromotora. Na domáce úlohy sú vhodné striedavé motory v rozsahu od 150 do 400 kW. Pri motore je jedno vinutie spojené s druhým prostredníctvom kondenzátora fázového posunu, motor pracuje z konvenčnej siete ako dvojfázový.

Abrazívna páska šírka 100 mm je vhodná na domáce úlohy. Páska s dĺžkou približne 1 000 - 1 200 mm je nalepená do krúžku, ktorý sa nosí na dvoch valcoch. Jeden valec sedí na hriadeli elektromotora, druhý je namontovaný na ráme. Priemer hnacieho valca je zvolený tak, aby poskytoval potrebnú rýchlosť pásky. Na zaistenie potrebného napnutia pásky je na ráme, na ktorom je umiestnený tretí valec, namontovaná výkyvná páka. Pružina ťahá túto páku tak, že tretí valec udržuje brúsny pás stále v ťahu. Ak chcete stroj zapnúť, je nainštalovaná stavačka.

Záver

V závislosti od úlohy môžete zmeniť kvalitu brúsneho pásu s rôznymi veľkosťami zrna, jeho rýchlosťou. To je možné vykonať elektricky aj mechanicky - výmenou dvoch valcov. Takýto stroj prinesie jeho tvorcovi veľa tvorivej radosti.

Zanechajte Svoj Komentár