DIY skladací zdvihák do auta

Nie je také ťažké predstaviť si situáciu, keď motorista bude musieť použiť výmenu zdviháka, uviaznu v blate, pracovať na výmene a údržbe brzdových mechanizmov. Menej pravdepodobná situácia, keď vozidlo nie je vybavené pravidelným zdvihákom. Stáva sa to však - pri kúpe ojazdeného vozidla sme nekontrolovali úplnosť, bydlisko alebo prácu - tak ďaleko v čase a vzdialenosti od ostatných zdvihákov, že je ľahšie začať problém vyriešiť sami.

Musíte pochopiť, že samoobslužný zdvihák je dočasné a núdzové riešenie, pretože akékoľvek zdvíhacie mechanizmy si vyžadujú veľmi úctivý prístup k používaniu a výrobe a často neodpúšťajú náš večný „sklz“.

Zdviháky do automobilov sú rozdelené do nasledujúcich skupín: pneumatické, hydraulické, mechanické, skladacie, kosoštvorcové, skrutkové, stojanové, prevodové. Zdvíhacie stoly, stojany a dokonca jamy sa zo zrejmých dôvodov nezohľadňujú. Hydraulické zdviháky - kvôli technickým požiadavkám na kvalitu povrchovej úpravy hydraulických valcov, obtokových ventilov a ťažko opakovateľných v podmienkach „vlastnej výroby“, krásne a ťažké Heijeks, ako aj prevodová skrutka, klesajú vo štvrťfinále. Zostáva nám sústrediť sa hlavne na pneumatiku alebo skrutku. Milovníci riešení „pluhu“ môžu samozrejme použiť silu rozpínania vody pri zamŕzaní a skrútenie lana na stlačenie kosoštvorca a „dajte mi oporu a ja zdvihnem svet“, ale zatiaľ sa budeme zaoberať bežnejšími vecami.

Nezabudnite si uvedomiť, že je potrebné nielen zdvihnúť nášho štvorkolesového priateľa na jednej strane, ale rovnako dôležité je ho bezpečne pripevniť v zdvihnutom stave a opatrne sklopiť dozadu. (Možnosť - vytiahnuť šek a rýchlo utiecť, je veľmi atraktívna pre divákov so smartfónmi, ale nie vždy končí bez nezvratných dôsledkov).

Začneme sa rozhliadať. Je dobré, keď sme aspoň blízko nejakej garáže alebo dielne, kde Cigáni nevyšli z absurdnej nehody, kovový odpad. Potom zoberieme našu obľúbenú brúsku, vŕtačku, drážku, uholníky, závitové tyče, rúrky a začneme opakovať štandardný a rozšírený diamantový tvar. Berieme do úvahy, ako dlho by mal byť stredový závesný čap (aspoň 450 mm, jeho priemer je lepší ako 10 - 12 mm, vložte ho do dvoch protiľahlých puzdier s otvormi - sú súčasťou kosoštvorca, nezabudnite posunúť hornú a dolnú platformu a zaistiť ju) Nezabudnite sa dôkladne pozrieť, kde presne bude ležať horná platforma - pre automobily rôznych výrobcov je tento problém nejednoznačný a niekedy veľmi zložitý. Spodná platforma je rovnako dôležitá - podpora by mala byť horizontálne a spoľahlivé. Mali sme však šťastie, keď sme našli materiály a nástroje. Na takýchto miestach bude ľahšie nájsť zdviháka.

Poďme komplikovať úlohu. Sme v lese, máme auto, ktoré treba zdvihnúť, naozaj dúfame, že existuje aspoň rezervné koleso a čerpadlo, sekera a laná alebo spojovacie pásy.

V tomto prípade by sme mohli skĺznuť rezervu, položiť priestor s obkladovými doskami, spustiť a prečerpať rezervu a začať zdvíhať auto. Táto možnosť sa však zdá byť nudná. Je oveľa zábavnejšie vziať si pár kmeňov, zostaviť ich na jednom konci do integrálneho spojenia - je možné, dokonca ich spoľahlivo spojiť, a uvoľniť výsledné kompasy, načerpať súpravu a predtým vypustené koleso. Vzhľadom na to, že guľatina môže byť mokrá, a aby nahustené koleso nevystrelilo na motoristu, ktorý sa už dostal do problémov, je to koleso, musíme ho zviazať cez štrbiny disku k závesu výsledného „strmeňa“.

Zanechajte Svoj Komentár