Ako vyrobiť domácu lopatu na sneh

Pre tieto lopaty existuje niekoľko možností. Je zaujímavý napríklad skrutkovým hriadeľom. Takáto provizórna lopata je menej únavná pre osobu čistiacu sneh.

Skrutka v konštrukcii lopaty je vnútri škrabky. Keď sa pohybuje, začne sa otáčať; sneh je zachytený jeho špirálou a odstránený na stranu. Lopatka na sneh na snehu sa dá vyrobiť s ručným a automatickým otáčaním. Táto posledná možnosť zahŕňa prítomnosť v konštrukcii motora.

Ručné lopatky na skrutky nie je ťažké doma alebo v dielni. Používajte súčasne: plech; preglejka; ložiská; Kovové krúžky; skrutku; dve ozubené kolesá; zváracie stroje; reťazec.

Zapojené do tela škrabky. Pripravte si z plechov na zadné a bočné steny. Zvarte ich. Ak nie je k dispozícii zvárací stroj, spojenie sa uskutoční pomocou skrutiek. Na zadnej strane je puzdro vybavené rukoväťou, pomocou ktorej sa bude celá konštrukcia pohybovať a ovládať. Robia to napríklad z okrúhlych vodovodných potrubí. Bočná stena, v ktorej sa sneh posúva, nie je plná, takže nebráni jej vytiahnutiu mimo škatule.

V bočných stenách sú usporiadané diery a v nich sú umiestnené konce osi kladky. Ten by mal vyčnievať do strán o 5 až 6 cm Na jednom konci sa pomocou zvárania pripevní hviezdička, prostredníctvom ktorej sa bude prenášať rotácia z kolies.

Kúpia skrutku hotovú alebo to urobia sami. V poslednom uvedenom vyhotovení sa kus rúrky odoberie s dĺžkou veľkosti jej umiestnenia v lopatke. Konzoly sú zvárané naprieč a rovnomerne po celej dĺžke - sú umiestnené tak, že sa navzájom v kruhu posúvajú relatívne jeden od druhého. Potom sa na vonkajšie konce privarí špirála z úzkeho kovového pásu.

Teleso stierača je vybavené kolesami. Lepšie pneumatické, s dobrým dezénom. Sú namontované na koncoch osi, ktorá je pripevnená k zadnej stene pomocou konzol. Jeden koniec hriadeľa je opatrený hviezdičkou. Malo by byť na boku av rovine reťazového kolesa namontovaného na hriadeli skrutky. Obe reťazové kolesá sú spojené reťazou - prijímajú reťazový prevod.

Lopata sa ručne pohybuje v požadovanom smere. Kolesá, na ktorých spočíva, sa začnú otáčať a prenášajú rotáciu prostredníctvom reťazového prevodu na skrutku. Ten sa točí do snehu a posúva ho na stranu.

Opísanú lopatu je ľahké vyrobiť mechanicky. Za týmto účelom pridajte rám, na ktorého zadnú časť je umiestnený motor. Najjednoduchší spôsob je, ak je elektrický. Jeho výstupný hriadeľ je vybavený hviezdičkou, ktorá je spojená reťazou s hviezdičkou na hriadeli skrutky.

Zanechajte Svoj Komentár