Jednoduchý model domáceho kartónu

Existuje veľa workshopov o výrobe glóbusov. Z kartónu, iba možnosť používať papier-mâché. Táto technika je starobylá, z Francúzska, kde sa najprv používala na výrobu bábik, a zo 17. storočia v iných smeroch. Dnes dokonca vyrábajú nábytok z papiera-mâché.

Aby sa zemeguľa naplnila: kartón; balón (guma by mala byť tesná); štetce; jednoduchou ceruzkou; misa; nožnice; noviny; PVA lepidlo; lepiaca fólia; akrylové farby.

Začnite s balónom. Nafukuje sa na požadovanú veľkosť, ktorá určí veľkosť budúcej zemegule. Dobre priviazajte, aby ste zabránili ďalšiemu vyfúknutiu. Pomocou lepiacej fólie zabalte úplne nafúknutú guľu.

Pruhované stránky prevzaté z nepotrebných kníh, novín. Balón sa po zabalení lepivou fóliou umiestni na misu, čo uľahčí proces jeho prilepenia. Natrite ho úplne lepidlom, prikryte ho predtým narezanými papierovými prúžkami.

Prilepte celú plochu. Na získanie pevného a dostatočného prilepenia tvrdou škrupinou sa uskutočňuje niekoľkokrát. Potom sa prilepená guľa nechá uschnúť - čas je najmenej pol dňa, ale je lepšie počkať deň alebo viac.

Ak máte pracovné zručnosti v technike papier-mâché, na povrchu si môžete zobraziť hory, doliny, postele najväčších riek.

Použite hárok lepenky. Označte ho napríklad pomocou kompasu, kruhového sektora. Odrežte obrobok nožnicami. Premeníte ho na kužeľ a prilepte okraje. Získajte stojan, ktorý neskôr umiestni zemeguľu.

Po vysušení začnú obrobky zemegule zodpovedne pracovať. Obrysy kontinentov sú kreslené ceruzkou na povrchu. Po dokončení značenia zoberú akrylové farby rôznych farieb a zdobia ich. Robia to vo viacerých vrstvách, čo dá figúrkam bohaté odtiene. Farby pokrývajú oceány, moria a iné vodné útvary na Zemi.

Príroda je daná planéte, ktorá napríklad vytvára tmavšie hlboké miesta v oceánoch, oblasti pokryté lesmi, horami. Pri nanášaní vrstvy po vrstve si urobte prestávky pred nanesením každej vrstvy - predchádzajúca by mala zaschnúť. Kartónový stojan môžete okamžite namaľovať.

Na podstavci je orezaný koniec. Nasaďte na ňu zemeguľu a opravte ju. Ten môže byť vyrobený pomocou lepidla, ale lepšie pomocou horúceho lepidla.

Domáce zemegule sú pripravené. Pomôže dieťaťu rýchlo zvládnuť geografiu a pochopiť, ako funguje naša planéta. Remeslá môžu byť predložené vášmu obľúbenému učiteľovi, umiestnené ako dekorácia vo vašej kancelárii.

Zanechajte Svoj Komentár