Originálny sejací stroj na betón

Kvetináč vyrobený z cementu je schopný dať letnej chalupe jedinečnú chuť. Takáto váza bude vynikajúcou ozdobou každej krajiny. Výhodou je, že po preukázaní malej kreativity a využívaní fantázie je možné pestovať kvetináč lacno a rýchlo vlastnými rukami.

Na úspešnú implementáciu úlohy sa vopred pripraví roztok a nádoba na prípravu zmesi. Ďalej si musíte zvoliť formy, z ktorých bude kvetináč obsadený. Okrem toho môžu byť tvary guľaté aj štvorcové a naj neobvyklejšie, napríklad guľovité alebo pyramidálne.

Použijú sa všetky dostupné materiály: od detskej lopty po malý hrniec po veľké vedrá a umývadlá. Ak neskôr ozdobíte nádobu s vyrovnávacou látkou a ozdobíte ju nádhernými vzormi, môžete získať úplne exkluzívny produkt.

V práci nie je nič komplikované, ak budete postupovať podľa všetkých bodov v poriadku.

Najskôr sa pripravia potrebné nástroje a materiály. Budete potrebovať cement, froté uteráky alebo akékoľvek iné husté látky, vedrá a polyetylén. Práca sa vykonáva pomocou rukavíc na ochranu rúk pred agresívnymi účinkami cementu na pokožku.

Cement sa zriedi vodou do konzistencie tekutej kyslej smotany. Vedro otočené hore nohami je zabalené v polyetyléne. To uľahčí odstránenie kvetináčov po zaschnutí cementu. Potom musíte uterák v roztoku navlhčiť tak, aby bol úplne nasýtený.

Ak chcete získať lesklý povrch, musíte vziať jemný piesok a cement. K zmesi je možné pridať suchú omietku. Namiesto vody sa používa vodné sklo. Tvarované kvetináče sú balené do polyetylénu.

Na vedro sa hodí uterák alebo handrička a roztiahne sa tak, aby na spodnej časti neboli žiadne vrásky. Ak ponecháte záhyby, vyrovnávacia pamäť bude nestabilná. Záhyby pozdĺž stien vedra môžu byť jednoducho vyhladené tak, ako chcete. Cement by sa mal nechať schnúť najmenej 2 dni. Potom je možné dokonale vysádzať z nádoby vedro.

Môžete do nej zasadiť kvety a podobne, ale ak chcete, sú maľované alebo maľované dekoratívnymi vzormi. Takáto vyrovnávacia pamäť bude vyzerať omnoho lepšie.

Cementárku môžete vyzdobiť pomocou agrospanu. Materiál je natretý lepidlom a nalepený na lepenku v roztiahnutej forme. Potom sa obrobok vloží do stredu, zabalí sa do látky a rýchlo sa prevráti. Tkanina by mala obaliť vedro filmom. Chaotické záhyby vytvoria dekoratívny efekt. Neskladajte však príliš hlboko, pretože film bude ťažké získať.

Ak chcete dať lesk, môžete zakryť kvetináč silikátovým lepidlom bez riedenia vodou. Maľujú kvetináče pridaním správnej farby k lepidlu.

Na maľovanie môžete použiť akrylové farby, ktoré sú odolné voči atmosférickým zrážkam. Alebo dokonca vo fáze prípravy roztoku k nemu pridajte farbivo požadovanej farby. Pred natieraním kvetináčov je potrebné ich dobre vyschnúť a natrieť. Je lepšie zvoliť si farbu, ktorá nie je príliš svetlá, pretože krásu kvetináča zdôraznia kvety, ktoré sú v nej zasadené.

Zanechajte Svoj Komentár