Perchlorovinylové farby: na čo slúži a na čo sú určené?

Čo sú perchlorovinylové farby? Sú to špeciálne farbiace zmesi, ktoré sa vyznačujú osobitnými nízkymi nákladmi a vlastnosťami.

Pretože perchlorovinylové farby obsahujú určité množstvo rozpúšťadla, ktoré nepriaznivo ovplyvňuje zdravie ľudí, mali by sa používať čo najšetrnejšie a najšetrnejšie. Z tohto dôvodu je vhodné tieto materiály používať v nebytových priestoroch s vysoko kvalitnou ventiláciou vzduchu. Perchlorovinylové farby sa okrem toho vyznačujú vysokou úrovňou horľavosti, ktorá znemožňuje ich použitie v miestnostiach ohrozujúcich požiar.

Špeciálne zloženie perchlorovinylových farieb vám umožňuje vytvárať nátery s veľmi nasýtenou a svetlou farbou. Tento materiál je dokonale aplikovaný na tehly, betón a mnoho ďalších materiálov, poskytuje im estetický vzhľad a spoľahlivú ochranu. Zároveň sa perchlorovinylové farby neodporúčajú používať na povrchoch, ktoré sú aktívne v kontakte so slnečným žiarením. Inak povlak praskne a zdeformuje sa.

Hlavným účelom perchlorovinylových farieb je fasádna výzdoba budov. Sú pozoruhodné predovšetkým preto, že si dokážu udržať svoju pôvodnú farbu osem rokov. Nezabudnite však, že takéto zlúčeniny sú dosť toxické, preto je zvyčajne nežiaduce používať ich v priestoroch. Predtým sa však všade používali perchlorovinylové farby.

Perchlorovinylové farby je možné nanášať na povrchovú úpravu fasád iba za určitých teplotných podmienok alebo v rozmedzí -20 ° C až +4 ° C. Pri vyššej teplote sa kompozície intenzívne odparujú, čo negatívne ovplyvňuje blahobyt maliarov aj ľudí okolo nich. Ak je teplota vzduchu pod -20 ° C, farba bude príliš viskózna, a preto nebude vhodná na použitie.

Osobitná pozornosť pri použití perchlorovinylových farieb by sa mala venovať príprave ošetreného povrchu, najmä základného náteru. Musí byť potiahnutý buď bielym základným náterom alebo špeciálnym zložením na báze perchlorovinylového laku a kriedy.
Je lepšie naniesť perchlorovinylovú farbu v dvoch vrstvách. Druhý náter musí byť nanesený až po úplnom zaschnutí prvého náteru. Natieranie sa môže vykonať pomocou valca alebo automatickou striekacou pištoľou.

Spotreba perchlorovinylovej farby je približne 500 g na 1 m, Po každom použití by ste mali náradie dobre umyť.

Zanechajte Svoj Komentár