Pripojenie vodičov v rozvodnej skrinke: vlastnosti a technológia

Generálna oprava spravidla zahŕňa vykonanie širokej škály diel. Jedným takýmto postupom je často výmena kabeláže. Najťažšou časťou tohto druhu práce nie je kladenie vodičov alebo dokonca vytváranie zástrčky, ale pripojenie vodičov v rozvodnej skrinke a pripojenie elektrických zariadení k nim.

Predtým, ako začnete pracovať s vodičmi, odpojte byt od napájania. Až potom je možné inštalovať spojovaciu skrinku a pripojiť k nej káble. Inštalácia takéhoto produktu by sa mala vykonávať takým spôsobom, aby mal vždy voľný prístup, ktorý umožní rýchle riešenie problémov, ak sa vyskytne problém.

Je dôležité správne a presne spájkovať pripájaciu skrinku. Inými slovami, vodiče musia byť správne pripojené. Je dobré, ak sa na takúto prácu používajú trojžilové vodiče, ktorých žily majú inú farbu.

Nula je zvyčajne modrý alebo hnedý drôt. Uzemnenie je zvyčajne žlté s modrým pruhom a fázou je červený vodič. Farby drôtov od výrobcu k výrobcovi sa môžu líšiť, čo je potrebné zohľadniť. Napriek tomu sa uzemnenie, nula a fáza vo väčšine prípadov určujú podľa pokynov. Uzemnenie a nula by sa nemali zamieňať.

Konce drôtov pred prácou sú zarovnané pod krabicu. Dĺžka zarovnaných koncov obvykle nepresahuje niekoľko centimetrov. Potom môžete začať odhaľovať káble.

Existuje niekoľko možností spájania vodičov:

  • zváranie;
  • čiapky;
  • Krútenie nasledované spájkovaním.

Prvá možnosť vyžaduje vystavenie vodičov 1 až 2 cm a druhá a tretia až 4 až 6 cm. Na tento účel môžete použiť jednoduchý indikátorový skrutkovač. Vytáčanie zahŕňa skrúcanie a následné vyhľadávanie drôtov vedených do rozvodnej skrinky. Toto nie je veľmi vhodná a správna voľba pre vytáčanie, ale je vhodná pre laikov.

V ideálnom prípade získajú zariadenie, ktoré uľahčuje a presnejšie meria napätie. Prevedie sa do režimu zvonenia drôtov, po ktorom sú káble uzavreté v objímke alebo lustre a výsledný uzavretý pár sa zistí zvonením. Takáto funkcia však nie je k dispozícii na všetkých zariadeniach.

Nevypínajte zariadenie, kým nedostanete potvrdenie. Napätie lustru alebo iného zariadenia je otvorené, po ktorom monitoruje, čo zariadenie zobrazuje. Ak je všetko v poriadku, káble sa dajú pripojiť vnútri skrinky.

Pri pripájaní svietidiel, ako sú svietniky, lustre alebo nástenné svietidlá, je k nim najskôr pripojený spínač. Jedna z meracích sond v prístroji je vysunutá, potom je kovová časť sondy ovinutá okolo holého konca pripojeného drôtu. Druhý koniec tohto vodiča je vedený k spínaču.

Druhá, kratšia sonda zariadenia vytáčaním hľadá drôt vo vnútri rozvodnej skrinky. Po detekcii je kábel pripojený k fáze. Podobným spôsobom hľadajú drôt, v ktorom je umiestnené osvetľovacie zariadenie. Tento drôt je nula. V rozvodnej skrinke je pripojený na nulu.

Tam, kde je umiestnené svetlo, zostáva jeden nepripojený vodič. Vedie na druhý koniec spínača. Spojením vodičov sú ich spoje starostlivo izolované.

Zanechajte Svoj Komentár