Čo tapety nemožno namočiť alebo dusené

Skôr alebo neskôr bude treba starú tapetu odtrhnúť od stien. Pri zdanlivej jednoduchosti (rozbíjanie nie je stavba) môže byť táto práca príliš náročná pre neskúsených remeselníkov, ktorí, ktorí nepoznajú všetky nuansy, zoškrabú plátno spolu s vrchnou vrstvou omietky. V tejto publikácii sa bude diskutovať o tom, ako „bojovať“ s rôznymi typmi starých tapiet.

Ak chcete odstrániť akýkoľvek druh tapety nie je na ramene s nástrojmi, ako sú:

  1. Ostrá škrabka.
  2. Papierenský nôž.
  3. Špachtle.
  4. Rebrík.
  5. Roller.

Chémia na odstránenie starých tapiet (ak je to potrebné).

Ťažkosti zvyčajne vznikajú pri tapete, ktorá má povlak odolný voči vlhkosti, viacvrstvový, tekutý tapetový materiál, ako aj materiály zo sklenených vlákien na báze vinylu a netkané tapety.

Tapeta odolná voči vlhkosti sa nedá napariť ani namočiť, a preto je pri prenikaní pary alebo vlhkosti povrch materiálu perforovaný, inými slovami je perforovaný na mnohých miestach. Na to môžete použiť akýkoľvek vhodný predmet - od jednoduchého klinca po špeciálny valec s hrotmi. Potom je povrch hojne navlhčený vodou - tapeta by mala dobre zaostávať.

Ako parník je veľmi vhodné používať naparovaciu žehličku. Zároveň nie je potrebné tlačiť na povrch - para bude dobre prenikať do otvorov vytvorených v tapete.

Viacvrstvové tapety nemožno odtrhnúť „naraz“ naraz, aj keď je povrch veľmi mokrý. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade musíte urobiť otvory na povrchu, potom zvlhčiť tapetu a odstrániť vrstvu po vrstve, ak je to potrebné, zopakujte dierovanie.

Na kvalitatívnu demontáž vinylových tapiet a netkaných tapiet je potrebné použiť špeciálne chemikálie. Používajú sa tiež na odstraňovanie sklenených vlákien.

Čo sa týka tekutých umývateľných tapiet, dajú sa ľahko odstrániť po vysokej vlhkosti - povlak v celých vrstvách zaostáva.

Guľky, pri výrobe ktorých sa používa reliéfne laminát, sa nedajú naparovať a navlhčiť vodou, odstránia sa až po spracovaní špeciálnymi chemikáliami. Bolo by ešte lepšie pozvať odborníkov na túto prácu. Po nanesení chemikálií a demontáži je potrebné povrch steny starostlivo skontrolovať, ak je to potrebné, opraviť poškodené miesta a pripraviť stenu na dekoráciu novým materiálom.

Ako je zrejmé z vyššie uvedeného, ​​väčšina typov tapiet sa dá jednoducho rozobrať pomocou vody a pary. Ak tieto opatrenia nepomôžu, na odstránenie tapety sa používajú špeciálne riešenia.

Zanechajte Svoj Komentár