DIY gauč

Vytvorenie knihy na pohovke vyžaduje materiály: drevovláknité dosky a dosky OSB; penová guma; tkaniny na čalúnenie, poťahovanie vnútorných častí; kovové rohy, pletivo; skrutky; samorezné skrutky; sponky; nechty; kola; sprievodcovia; nohy; zipsy na poťah; vankúše.

Práca sa nezaobíde bez náradia: skrutkovač; kladivo; zošívačky; šijacie stroje; elektrická vŕtačka; skladačky; píla; skrutkovače; hexagon.

Väčšina pohoviek je vyrobená z vnútorných dutín, ktoré sú určené na ukladanie vecí, podstielky. Pred začatím práce by ste si mali zvoliť veľkosť produktu - existujú štandardné, napríklad 190x70x70, 210x95x80 cm s lôžkami, respektíve 170x120 a 200x155 (existujú ďalšie, môžete si urobiť svoj vlastný).

Na pohovke sa základňa najprv zhromaždí. Odrežú sa štyri dosky - používajú sa so šírkou 15 cm a hrúbkou 2. Ich dĺžka pre pohovku s rozmermi napríklad 190 x 70 x 70 cm je: dve dosky - 190 cm, dve - 76.

Obrobky sú spojené do pravouhlého rámu - konce menších dosiek sú posunuté od koncov dlhých o 5 cm, pre tuhosť sa do dosiek menšej šírky pridávajú dva priečne nosníky (rovnobežné s menšími stranami), ktoré sú umiestnené rovno a zarovnané s jednou z povrchov rámu. Okrem toho je rám v rohoch vystužený kusmi tyčí, ktoré sú pripevnené k dlhým a krátkym stranám.

Jedna zo strán základne (tá, na ktorú priliehajú vnútorné priečne prvky), je opláštená doskou OSB. V rohoch pripevnite nohy. Získajte box, vhodný na skladovanie v budúcnosti, napríklad bielizeň.

Je zapojený do sedadla a na zadnej strane pohovky. Ich dĺžka je obvykle väčšia ako základňa o 10 ... 15 cm.Výrobná technológia je rovnaká ako pri výrobe základne pohovky. Rozdiel je v nižšej výške drevených prvkov a používa sa častejšie ako dosky, ale trámy. Na rozdiel od toho je tu tiež krytina, ktorá nie je vyrobená z dosiek OSB, ale z drevotriesky.

Robte podrúčky. Pripravte si obdĺžnikové boxy; ich veľkosť by mala zodpovedať rozmerom pohovky.

Na pracovnej rovine sedadla je operadlo prilepené penou. Orezajte prebytok okolo okrajov. To isté urobte s lakťovými opierkami. Spájajú operadlo a sedadlá špeciálnymi mechanizmami, ktoré ďalej umožňujú sklopenie a rozloženie pohovky.

Zaoberajú sa zdobením pohovky. Spočiatku pokrývajú vnútorné strany ľanovou tkaninou. Po dotiahnutí na vrchnej časti peny vonkajšie. Hrany panelov sú pripevnené na zadnej strane pomocou konzol.

Pohovka je pripravená. Pridajú sa vankúše, ktorých vankúše môžu byť rovnaké alebo iné ako čalúnenie. Nábytok je možné chrániť pred prachom prispôsobením poťahov sedadiel, lakťových opierok a operadiel.

Pozrite si video: Playmobil DIY po slovensky. Nábytok pre bábiky. Playmobil GAUČ a POSTEĽ. DIY nábytok pre bábiky (November 2019).

Zanechajte Svoj Komentár