Ako vyrobiť manuálny hydraulický lis

Pri remeslách je často potrebné ohýbať ploché kovové obrobky. Robiť to ručne pomocou kladiva je únavné. Je lepšie mať lis, napríklad hydraulický. Továreň je drahá, ale nie je ťažké ju vyrobiť sami.

Pri výrobe domáceho hydraulického lisu sa najskôr vyberie pohonná jednotka. Môže to byť napríklad zdvihák. Existujú rôzne modely, ktoré môžu vytvárať tlakovú silu 7 ... 20 ton.

Ako alternatíva k zdviháku sa používa hydraulický valec a výtlačné čerpadlo. Lis s takýmito dielmi je pre prácu pohodlnejší, ale jeho cena bude drahšia ako pri zdviháku.

Začnite vypracovaním plánu budúceho hydraulického lisu. Na základe toho sa určujú rozmery častí zahrnutých do návrhu. Vyrábajú sa z valcovaných profilov pomocou autogénneho brúsky. Spojenie je ďalej uskutočnené zváraním, skrutkami. Pod ňou vyvŕtajte potrebné otvory pomocou vŕtačky.

Pre tlačový rámec sa používa šieste číslo kanálu. Je vyrobený v tvare U, pripevnený k stabilnej základni. Ten môže byť z rovnakého kanála, ale s malými prídavnými segmentmi zváranými naprieč ním. Všetky spojenia sú vykonané zváraním, skrutkami.

Zapojené do podpornej tabuľky. Častejšie a optimálne sa jedná o dva kanály umiestnené medzi stojanmi rámu. Jeden z nich je pevne pripevnený, druhý - so schopnosťou pohybovať sa hore a dole.

Hydraulický valec je namontovaný v strede horného mostíka rámu. Jeho zásoby by sa mali rozširovať nadol. Vstrekovacie čerpadlo je umiestnené v blízkosti lisu, spojené hadicou s hydraulickým valcom.

Všetky časti, rámové prvky, podporné plošiny sú očistené, základným náterom, natreté farbou. Po vysušení sú remeslá testované - začínajú tenkostennými prírezmi, potom postupne zvyšujú zaťaženie.

Na dokončenie lisu pomocou hydraulického valca a čerpadla musíte poznať ich technické vlastnosti vopred. Obzvlášť dôležitá je maximálna možná hodnota tlaku na výstupe. Použitie domácich fliaš v tlači nie je povolené. Nemôžete používať tie, ktoré sú mimo prevádzky alebo obnovené. Lepšie je získať nový hydraulický valec - je to bezpečnejšie.

Ak je ako výkonová jednotka vybraná zásuvka, potom je rám pod ňou vyrobený rovnakým spôsobom, ako je opísané vyššie. Vzhľadom na možné zaťaženie by hrúbka kovu mala byť od 2 mm.

Samotný zdvihák je pripevnený rôznymi spôsobmi. Môžete založiť na hornú priečku rámu - v tomto uskutočnení tyč zariadenia klesá a tlačí na časť umiestnenú na nosnej plošine. Zdvihák je možné umiestniť pod; zatiaľ čo horný koniec jeho tyče je pripevnený pod pohyblivou nosnou plošinou, ktorá prenáša zaťaženie na deformovateľnú časť a pohybuje sa smerom hore.

Zanechajte Svoj Komentár