Ako si vyrobiť kotol pre vaňu?

Existuje veľa možností pre bojlery. Sú tí, ktorí potrebujú nadáciu; sú nepodložené. Na jeho umiestnenie sa najprv na podlahu položí kovový plech a pripevní sa naň. Ďalšia bridlica je umiestnená na vrchu. Oba listy by mali presahovať obvod kotla najmenej o 5 cm.

Kotol do kúpeľa sa vyrába rovnako ako bežné typy kúrenia s pecou, ​​dúchadlom, dverami pre ohrievač, západkou. Používajú príslušenstvo - je lepšie ako oceľ, môžu byť privarené k prvkom zariadenia. Pri výrobe kovovej rúrky je lepšie umiestniť ventil v hornej časti kotla.

Na výrobu kúpeľovej pece sa vyžaduje plech. Je vhodnejšie brať oceľ 20K (kotly sú vyrobené z nej) alebo 20X13 (používané pri výrobe výmenníkov tepla, pecí). Hrúbka dosiek je od 5 mm.

Konštrukčne je kovový kotol do vane identický s tehlovým náprotivkom. Spodok je umiestnený dúchadlo, nad ním ohnisko a horný ohrievač. Ďalej je to ventil a prechod do komína. Kamenka poskytuje väčšiu plochu. Okolo puzdra sa na zvýšenie kapacity prenosu tepla umiestni konvekčné puzdro, ktoré nahrádza cirkuláciu dymu v bojleroch ich kovu (nachádza sa v tehlových výrobkoch). Spodok kotla je vybavený nohami.

Konvekčné puzdro pracuje v kovovom kotli ako výmenník tepla, pričom odoberá studený vzduch zdola a rýchlo ho zohrieva a zhora uvoľňuje. Na jeho výrobu postačuje pozinkovaný plech. Nainštalujte ho vo vzdialenosti najmenej 10 cm od všetkých prvkov kotla a na miestach, kde sa nemôžete bez kontaktu s ním, položiť kábel azbestu. Vzdialenosť od skrine k horľavým dielom musí byť väčšia ako 25 cm.

Konvekčný kryt je vysoký viac ako dva metre. Dokážu uchopiť nielen samotný kotol, ale aj zachytiť časť komína. V dolnej časti sú po obvode rovnomerne usporiadané 2 centimetrové otvory; ich počet nie je menší ako objem pary v metroch kubických. Rovnaké a v rovnakom množstve sa vykonáva v hornej časti krytu na uvoľnenie horúceho vzduchu. Prítomnosť dier vedie k zvýšeniu tepelnej kapacity kotla o 20%.

Kovový kotol do kúpeľa je vyrobený s nádržou na ohrev vody. Ohrievač je v ňom usporiadaný vstavaný, uzavretý, vo forme okrúhleho veľkého potrubia vyplneného kameňmi. Zhora je ako pokračovanie konvekčného plášťa umiestnená kovová nádrž, do ktorej je privarená komínová rúrka. Na vrchu nádrže zabezpečte veko, na dne - vhodné na analýzu vody.

Pozrite si video: DIY Lipstick & Lip Balm Out of Candy! 3 DIY Makeup Projects Galaxy, Rainbow with AlejandraStyles (Január 2020).

Zanechajte Svoj Komentár