Ako umiestniť točité schodisko do domu z dreva

V vidieckych domoch s niekoľkými poschodiami sú prístupné schody. Môžu pochodovať, skrutkovať. Prvý z nich je konštrukčne jednoduchší, vyžaduje si však značné umiestnenie. Druhé môže byť usporiadané v stiesnených podmienkach, čo je hlavný dôvod pre ich výber v malých budovách.

V porovnaní s pochodovým typom, točité schodiská zaberajú maximálne 2 m² plochy, sú vykonávané s lacnejšími materiálmi. Majú jednoduchší dizajn, ľahšie je urobiť sami.

Točité schodiská sú vyrobené priľahlo k stene alebo sú pripevnené k zvislému stojanu. Prvý typ má mnohouholníkový tvar, ktorý kopíruje obrys stien. Schody s jedným okrajom sú pripevnené k stene, ich druhý okraj je spojený so strunou alebo bowstring. Tuhosť je zaistená zábradlím.

V druhom type sú schody umiestnené radiálne a jeden z koncov spočíva na prídavnom držiaku - stojane. Oddeľovanie, ich upevňovanie sa vykonáva na úkor skrutiek. Spoľahlivosť konštrukcie je zabezpečená zábradlím.

Točité schodiská sú vyrobené z plastu, kovu, skla, dreva. Najnovší materiál od najvyhľadávanejších spomedzi tých, ktorí sa rozhodli urobiť schody sami. To sa vysvetľuje dostupnosťou materiálu, jednoduchosťou zostavenia konštrukcie.

Pri práci: drevené dosky; skrutky do dreva; vŕtačka; level; miera pásky; stĺpiky; madlá; vŕtačky; kovové rúry; držiaky; skrutkovač; kotviace skrutky; Bolz; pílka na kov.

Na schody použite tvrdé drevo - buk, javor, dub. Zábradlie a bowstring môžu byť vyrobené z lepeného dreveného materiálu. Na stĺp je vhodné drevo, kameň a kov (oceľová rúra).

Vypočítajte priestor potrebný na umiestnenie točitého schodiska. So šírkou, výškou a priemerom nosnej rúrky, respektíve 0,9, 3 a 0,2 m, bude priemer miesta 2 m. Ďalej je polomer obvodu zdvihu 0,55 m, výška schodíka je 12,7 cm.

Kroky sa vyrábajú nezávisle alebo sa kupujú hotové, ktoré sa musia prispôsobiť požadovaným veľkostiam. Po dokončení brúsime, zaokrúhľujte okraje, lakujte. Objímky sú pripevnené k zúženým okrajom, cez ktoré sú prvky pripevnené k držiaku.

Na výrobu stĺpikov sa používajú kovové tyče, na zábradlie - plastové, lepené trámy. Zábradlie je vyrobené z drevených blokov obdĺžnikového prierezu.

Poradie zberu točitého schodiska vyrobeného z prírodného dreva: priskrutkované ku schodiskám príslušenstva, upevňovacích prvkov, vložiek; schody postupne na tyči; umiestnite stĺpik a pripevnite ho k podlahe a podlahe. Upravte polohu schodov a upevnite ich pomocou skrutiek. Postavte sa na schody predradníka. Umiestnené na hornej časti zábradlia.

Zanechajte Svoj Komentár