Ako vyrobiť lepiacu pištoľ vlastnými rukami

Tavné lepidlo v rukách remeselníkov sa stalo univerzálnym materiálom, ktorý sa používa na výrobu častí kĺbov. Jeho výhody: neškodnosť, jednoduché použitie, spoľahlivosť, odolnosť proti vlhkosti, rýchle zahrievanie a chladenie. Na predaj reprezentované podlhovastými tyčami rôznych priemerov, farieb. Na prácu s ním potrebujete špeciálny nástroj - tepelnú pištoľ. Ten roztaví tyč a stlačí ju po častiach na miesto lepenia.

Termogúny sú lacné, predávajú sa v stavebných obchodoch. V prípade poruchy niektorí používatelia zariadení hádzajú a kupujú nové. Nemôžete sa ponáhľať, ale pomocou niektorých častí z neúspešného nástroja to urobte sami s novým.

Napríklad, ak vyhorí vyhrievací prvok, je to ľahko opraviteľné. V tomto prípade nebude samotný nástroj vyzerať ako zbraň, ale termo-striekačka. Tento dizajn, aj keď nie je príťažlivý, je pre prácu ešte pohodlnejší.

Adhezívne taviace zariadenie obvykle netrpí poruchami tepelnej pištole. Pre remeslá to berú z rozbitého. Kovová časť je obalená sľudou, na ktorej je navinutý nichrómový drôt. Jeho priemer je 0,2 mm, odpor je 25 ohmov. Čím viac zatáčok, tým silnejšie bude zahrievanie lepidla.

Nový ohrievač môžete napájať z nastaviteľného zdroja energie, v ktorom je výstupné napätie nastavené prepínaním po krokoch. Potrebné prevádzkové napätie pre injekčnú striekačku je 12 ... 28V. Vo väčšine prípadov postačuje 16V.

V domácom termogúne je vhodné vyrobiť gumovú špičku. Malo by byť žiaruvzdorné, mať otvor, ako lepiaca tyčinka. Posledne menovaný je nevyhnutný na zabránenie úniku roztaveného lepidla zo strany vstupu tyče. Gumová špička sa najlepšie používa z rozbitej tepelnej pištole.

Nichromové vinutie na vrchu je pokryté niekoľkými vrstvami sklenených vlákien, čím sa odstrihne potrebná šírka pásky. Chráni vaše ruky pred tepelnými a elektrickými účinkami. Zariadenie je vybavené držiakom na prsty na hornej strane sklenených vlákien. Vyrába sa napríklad pomocou medeného drôtu vhodného priemeru.

Pri navíjaní z nichrómového drôtu majú jeho ohyby väčší priemer, aby sa vylúčilo ich silné zahriatie. Deje sa tak napríklad skrútením niekoľkých vodičov do turniketu. Miesto kontaktu prstov so zariadením sa musí izolovať navinutím väčšieho počtu sklenených vlákien.

Zanechajte Svoj Komentár