Domáce veterný mlyn na zdobenie záhrady

Dekoratívny mlyn je už dlho obľúbenou ozdobou prímestských oblastí. Ak to chcete mať, môžete ísť do železiarstva, na trh. Môžete však stráviť nejaký čas, minimum peňazí a urobiť si to sami - prísť s dizajnom, ale je lepšie nájsť hotový projekt na internete a oživiť nápad pomocou najjednoduchších nezmyselných materiálov.

Dekoratívny mlyn pre záhradu môžete vyrobiť pomocou: píl na píly alebo skladačky; brúsky; skrutky; podložky; kovová tyč; nechty; vŕtačky; ceruzka; ruleta; skrutkovač.

Z použitých materiálov: preglejka; drevotriesková doska; široká doska; štyri drevené tyče (možnosť 3x3 cm - 5x5, dĺžka 60 ... 70 cm); dve drevené lamely široké 3 cm a dlhé 60 ... 70; materiál na podšívku a čepele (laty, podšívky); drevené rohy 3-3 cm, dĺžka 60 ... 70 cm; tri drevené lamely na strechu (najmenej pol metra dlhé).

Rezajte základne pomocou preglejky, drevotriesky. Potrebujú dve: jednu pre spodok mlyna - veľkosť 50x50 cm; druhý vrchol (40 x 40). V obidvoch polotovaroch sú v strede usporiadané diery. V blízkosti rohov (2 ... 3 cm na boku) spodnej základne sú koľajnice priskrutkované; v stredovej diere - ďalšia koľajnica. Ten je potrebný na uľahčenie montáže rámu.

Horná základňa mlyna je pripevnená k horným koncom koľajníc. Zahalte všetky strany výslednej rámovej klapky a všetky prvky umiestnite vodorovne.

Zasadené v streche. Z preglejky (drevotrieskovej dosky) rezané prírezy vo forme rovnoramenných trojuholníkov. Ich veľkosti sú ľubovoľné, ale mali by byť v súlade s rámom. Sú umiestnené zvislo v určitej vzdialenosti od seba a po stranách sú spojené kusmi koľajníc. Výsledná časť je pripevnená k hornej základni mlyna. Vo zvislej stene strechy sa vyvŕta otvor.

Zapojené do čepelí. Používajte štyri lamely. Položia sa jeden na druhého, v strednej časti sa vyvŕta stredný priechodný otvor. Jeho priemer by mal byť rovnaký ako priemer otvoru na stene strechy.

Čepele sú umiestnené oproti sebe, chované tak, aby boli každé dva v malej vzdialenosti od seba, upevnené samoreznými skrutkami. Položte stredový otvor na skrutku. Jeho voľný koniec je zavedený do otvoru na stene strechy. Podložku pritiahnite a maticu priskrutkujte.

Každá dvojica koncov lopatiek vytvorených susednými doskami je spojená. Urobte to priklincovaním priečnych lemov karafiátmi.

Zaoberajú sa obkladom strešného rámu šindľom. Prvky môžu byť umiestnené vertikálne alebo horizontálne.

Rozdrvte podrobnosti mlyna. Zatvorte rohy drevenými rohmi.

Zanechajte Svoj Komentár