Pohodlný držiak stojana na okuliare a okuliare

Pri návšteve kaviarne, reštaurácie môžete vidieť rôzne prevedenia, držiaky pohárov, poháre. Vďaka nim barový pult vyzerá krajšie, celý interiér miestnosti vyzerá lepšie.

Rovnaké zariadenie môžete sami vyrobiť z drevného odpadu. Držiak vyzerá pekne, zdobí každú kuchyňu, vďaka čomu sú poháre vhodné na použitie.

Z materiálov vyžaduje tabletu. Malo by byť dosť dlhé, aby sa zmestili všetky poháre. Zároveň nie je príliš široká, aby nedošlo k „rozdrveniu“ jeho veľkosti na celú štruktúru. Akákoľvek doska, ktorá stále vyzerá atraktívne, urobí.

Okrem dosiek je potrebné zásobiť sa drevenými klincami alebo hrotmi. Mali by mať priemer asi 1 cm a dĺžku 10 ... 15 cm.

Z nástrojov na výrobu stojana na poháre sa používa: okružná píla; šmirgľový papier; vŕtačka; sada vŕtačiek.

Začínajú odmeraním pohárov, ktoré plánujú umiestniť na držiak. Zmerajte priemer ich nosnej časti, misiek (na najširšom mieste). Ak je napríklad najväčšia z nich 7,5 cm, potom vzdialenosť medzi osami visiacich miest priľahlých skiel by mala byť najmenej 6,35 cm. Extrémne osi by mali byť 3,15 cm od okrajov zavesenia.

Na základe daných rozmerov sa vypočíta požadovaná dĺžka dosky. Výsledné rozmery sa prenesú na obrobok a odrežú na požadovanú dĺžku. Potom vyleštite brúsnym papierom a zaokrúhlite súčasne hrany na všetkých okrajoch.

Pozdĺž výslednej dosky nakreslite stredovú čiaru vzdialenú od jej dlhých strán. Označte na ňom miesta osí, pozdĺž ktorých budú sklá zavesené. Z každého ústupu doľava a doprava o 1,25 cm urobte značky. Do nich sa vŕtajú priechodné otvory pozdĺž priemeru pripravených drevených klincov, hrotov. Výsledná tyč je opäť brúsená brúsnym papierom, čím sa odstraňuje prípadná delaminácia, nerovnosti v miestach vŕtania.

Čistia drevené hroty a klince pomocou brúsneho papiera, kladú ich gumovým kladivom do každej diery vyvŕtanej pozdĺž stredovej línie dosky. Ak nevstúpia veľmi pevne, je lepšie premazať každý z otvorov lepidlom. Všetky hroty upchané v dierach by mali vyčnievať najmenej 7 cm nad povrchom dosky, ale o niečo viac je lepšia.

Do dosky sa pred vložením drevených klincov vyvŕtajú dva montážne otvory, ktoré sa mierne odchyľujú od okrajov. Prostredníctvom nich je držiak pripevnený k stene. Je pripravený na to položiť poháre.

Zanechajte Svoj Komentár