Jednoduchá a účinná pasca na myši z toho, čo je

Myši, ak sa objavili v dome, môžu majiteľom priniesť veľa problémov. Boj proti nim spočíva najmä v umiestňovaní pasienkov na myši. Dnes sa líšia svojím dizajnom a ponúkajú sa na trhu. Zariadenia si však môžete vytvoriť sami pomocou najjednoduchších schém, remesiel, ktoré vyvinuli a testovali remeselníci.

Jedna z jednoduchých, ale účinných možností pre domáce pasce na myši je použitie vedra, veka, úzkej dlhej dosky a tyče. Ten by mal byť dlhší ako priemer vedra na vrchu. Kryt sa používa s priemerom menším ako je priemer nádoby.

Vedro je umiestnené na mieste, kde myši často „cestujú“. Nalejte trochu vody. Na konci vrchu, v strede sekcie dať, spočívajúce na okrajoch, tyč. Nad tyčou a jedným z okrajov vedra je umiestnené veko. Na druhej strane vedro je vybavené naklonenou „dráhou“ z dosky.

Na okraj veka vedľa horného okraja dosky položte návnadu. Myš sa k nej dostane na doske, stojí na veku, ktorý sa prevráti a zviera padá. Kvôli prítomnosti vody sa myš nemôže dostať z pasce.

Pre ďalšiu pasca na myši budete potrebovať dvoj- alebo trojlitrovú sklenenú nádobu, kus plochého plastu alebo hrubú lepenku. Klobása je vhodná ako návnada.

Polotovar je vyrezaný z plastu a kartónu v tvare obdĺžnika s veľkosťou 1,5 ... 3 cm, na jednej z jeho dlhých strán je bočná rímsa - dlhý trojuholník (celková výška od spodnej časti obdĺžnika po vrch trojuholníka je 5 cm; základňa trojuholníka je 1,5 cm). ,

Na vrch trojuholníka sa umiestni kus klobásy. Celý obrobok je umiestnený vo vertikálnej rovine - návnada je na vrchu. Položte plechovku s hrdlom dole tak, aby spočívala na jednej strane s jednou hranou a druhou na pravouhlej časti obrobku. V takom prípade by časť nádoby s návnadou mala byť vo vnútri nádrže.

Myš, ktorá voní klobásou, plazí sa pod okraj fľaše a natiahne sa na návnadu. Plastový polotovar padne a plechovka s celým hrdlom padne na podlahu. Myš bude vo vnútri.

Ak myši začali bežať okolo stola, môžete ich chytiť položením na okraj povrchu a cez PET fľašu. Nádoba je priviazaná hrdlom k stolu tak, že pri páde zostane vo vzduchu.

Do fľaše vložte návnadu. Nádoba je umiestnená nabok, takže návnada je umiestnená na okraji stola. Aby sa hlodavcovi ľahšie zdvihol krk, je usporiadaný prístup napríklad z doska.

Myš sa dostane do fľaše, presunie sa na návnadu, naruší rovnováhu nádoby a spadne zo stola. Nespadá na podlahu, ale zostáva zavesený od stola, čo neumožňuje hlodavcovi dostať sa von do voľnej prírody.

Zanechajte Svoj Komentár