Ako urobiť bábiku pre dieťa

Dieťa potrebuje hru a vieru v rozprávku. Dievčatá, ktoré si hrajú s bábikami, pre nich často používajú domy, z ktorých každá poskytuje svoje vlastné bývanie. Takúto hračku si môžete kúpiť výberom z desiatok ponúkaných modelov. Ale je lepšie si sami urobiť dom s dieťaťom - to pomôže rozvíjať jej fantáziu, fantáziu, nezávislosť, tvrdú prácu.

Najjednoduchší spôsob, ako začať, je kartónová krabica. Táto možnosť je dobrá v tom, že vám umožňuje veľmi rýchlo vytvoriť domček pre bábiky bez toho, aby vám obťažovala dieťa. V takom prípade budete potrebovať najjednoduchšie nástroje. Potom, čo je dom rozložený. To možno ďalej dokončiť pridaním miestnosti, podlahy.

Krabica pre dom potrebuje veľkú, schopnú pojať 2 ... 3 poschodia, z ktorých každá nebude tesná pre bábiky s výškou 25 ... 30 cm. Časti sú spojené páskou (variant domu, ktorý nie je namaľovaný) alebo maskovacou páskou (ak je budova na konci maľovaná). ). Budete potrebovať inú farbu, štetce. Na zdobenie sú vhodné ozdoby na baliaci papier a tapety.

Krabica je odrezaná naprieč kolmo na dno. Jedna časť sa používa nezmenená - vystužená iba lepiacou páskou cez ohyby; v druhom sú kĺbové časti odrezané. Z jedného z nich je vyrezaný obrobok, ktorý odreže jeho rohy od základne po strednú časť - vyzerá to ako rovnoramenný trojuholník. Nalepte ho na hornú časť zadnej steny.

Druhý polotovar je nalepený vnútri škatule, v jej strednej časti na výšku. Predtým sa v blízkosti jedného z úzkych hrán vytvoril obdĺžnikový otvor. Úzký prúžok kartónu je prilepený k jeho vzdialenejšiemu okraju, ktorého spodný koniec je pripevnený k prednej časti dna. Spolu s otvorom tvorí vstup do druhého poschodia domu.

Zo zostávajúcich lepenkových prírezov sa odrežú svahy nárazu. Nalepte ich na horný voľný koniec pedálu a na horné konce bočných stien. Výsledné podkrovie je usporiadané so vstupom so schodiskom, ako to bolo pre vstup do druhého poschodia. Vchody sú umiestnené na rôznych stranách domu.

Okná sú vyrezané na boku (horná časť vnútorných vchodov) a zadnej stene pomocou kancelárskeho noža. V bočnej stene prvého poschodia (kde nie je schodisko do druhého poschodia) sa urobí výrez pre dvere. Pásiky pozdĺž šírky schodov sú vyrezané z kartónových zvyškov, na nich sú vytvorené stupne; výsledné polotovary sa prilepia na naklonené časti schodov inštalovaných vo vnútri domu.

Ďalej pokračujte k výzdobe domu. Existuje veľa možností, ako to urobiť. Napríklad môžete urobiť značku na streche pod dlaždicou pomocou značky. Každý z jeho prvkov môže byť natretý žlto-hnedou farbou.

Windows "poskytujú" s bielymi rámami. Vystrihnite dvere na mieru a pomocou pásky ich pripevnite k stene. Nakreslia na ňu obrázok pera, napodobní plató.

Na steny domu v dolnej časti nakreslite zelený pruh suterénu. Hore napodobňujte murivo.

Zanechajte Svoj Komentár