Ako si sami vyrobiť posuvné dvere

Tento typ dverí sa kvôli chýbajúcemu rámu dverí a pántov dá ľahko a rýchlo namontovať. Je v právomoci každého, kto má aspoň základné zručnosti takejto práce.

Pred zakúpením potrebných komponentov zmerajú rozmery existujúceho otvoru. Jeho štandardná výška je 2,0 m, šírka môže byť 60, 70, 80 cm.

Potom navštívia obchod, ktorý predáva stavebné stroje a nakupujú: posuvný mechanizmus (kúpil najmenej dve šírky otvoru); príslušenstvo (zámok - má špeciálny dizajn, rukoväte). V prípade potreby si kúpte nový zárubeň, krídlo dverí. Je tiež nevyhnutné: platne, úroveň, pri ktorej je posuvný mechanizmus uzavretý, trvalá koľajnica (je potrebné, ak je zámok namontovaný na dverách).

Zaradené do krídla dverí. Na spodnom konci fréza (ktorú môžete brúsiť, dláta) usporiadať axiálnu drážku šírky 3 mm pozdĺž šírky dverí. Umiestni spodnú vodiacu lištu; je to tiež dôraz, ktorý bráni pohybu pásu cez dvere.

Nainštalujte valčeky do otvorov v konzolách a pripevnite ich maticami (s podložkami) - časti sú prevzaté zo súpravy posuvného mechanizmu. Výsledné uzly sa skúšajú na dvernom krídle (horný koniec), obrysy konzol sú načrtnuté, drážky sú usporiadané pre ich hrúbku. Uzly pripevnite pomocou skrutiek k plátnu. Ak neexistuje žiadna fréza, môžete urobiť bez drážok pre svorky.

Potom nainštalujte zámok na plátno (ak je k dispozícii), špeciálne úchytky. Môžu byť umiestnené v drážkach, ktoré musia byť na plátne vyrezané z oboch strán. Možno budete musieť vytvoriť priechodný otvor podlhovastého tvaru. Ten je usporiadaný s vŕtačkou a skladačkou.

Po dokončení dverového krídla sa zaoberajú inštaláciou posuvného mechanizmu. Nad otvorom na stene je namontovaný vodiaci profil. Malo by byť umiestnené vodorovne, presahovať zvislú hranu otvoru o 5 cm a šírku čepele v smere otvárania dverí. Výška profilu by mala zabezpečiť, aby pod dverami bola medzera 1 ... 2 cm.

Inštalácia pripraveného dverového krídla na vodiaci profil nie je náročná - zdvíha sa, valčeky sa privádzajú dovnútra.

Dvere sú čo najviac otvorené, vo vodiacom profile je upevnený obmedzovač pásu - gumená podložka. Po pripevnení zarážky k podlahe. Je umiestnený tak, aby zapadol do drážky usporiadanej skôr na dolnom konci pásu. Dvere sú zatvorené a vo vodiacom profile je nainštalovaný druhý obmedzovač otvorov.

Po otvorení otvoru, inštalácii zárubne alebo jej dekorácii laminátom z prírodného kameňa.

Zanechajte Svoj Komentár