Betónová dlaždica pre stopy, ktoré sa nedajú odlíšiť od nákupu

Záhradné chodníky dnes vyrábajú viac betónových dlaždíc. Materiál je pevný, ľahko použiteľný, odolný. Ale uhryzne za cenu, najmä ak sú prvky krytu kučeravé. Tento problém je možné vyriešiť vytvorením dlaždíc vlastnými rukami. Výsledkom je, že s výhradou technológie dostávajú materiál, ktorý nemožno odlíšiť od nákupu.

Dlaždice sa vyrábajú podľa troch technológií: nalievanie do debnenia; vibračné liatie; vibropressing. Prvý je najjednoduchší a najprístupnejší pre letných obyvateľov. Debnenie sa používa napríklad značkové plasty, čo vám umožňuje vyrábať niekoľko dlaždíc naraz. Navyše, krásny tvar, ktorý dodáva trati originalitu.

Debnenie sa odstráni dovtedy, kým nie je betón úplne vytvrdený, preto môžete jednu zo súprav použiť bez toho, aby ste na ne pár minú. V takomto prípade musíte proces nanášania náterových hmôt len ​​niekoľko dní ťahať a betón pripraviť v požadovaných dávkach pomocou malej miešačky na betón.

Stopy usporiadané touto technológiou sa vyznačujú rovnomernosťou povrchu. Na dosiahnutie pevnosti dlaždíc sa do zmesi pridávajú počas výrobného obdobia plastifikátory; tak, aby sa nastavil rýchlejšie - urýchľovače tvrdnutia betónu. Ak chcete farby zafarbiť, môžete do betónu pridať farbivá.

Táto technológia zahŕňa možnosť umiestnenia dlaždíc na dobre zhutnenú zeminu. Aby sa vylúčilo ďalšie klíčenie medzi jednotlivými prvkami trávy, je lepšie usporiadať základňu zo štrku, granoteja a položiť film pod vrstvu.

Vibro casting dnes je jedným z najbežnejších spôsobov výroby obkladov pre záhradné chodníky. Prvky sa získavajú jemným štruktúrovaným vzorom na povrchu; môžu byť vyrobené v ľubovoľnom tvare v pláne. Na implementáciu spôsobu sú potrebné formy a vibračný stôl. To druhé sa dá robiť vlastnými rukami - projekty, a to celkom jednoduché, veľa na internete.

V porovnaní s liatím do debnenia umožňuje vibračné odlievanie získať lepšie a pevnejšie dlaždice. Zároveň používajú menej plastifikátora a ďalších prísad. Nevýhodou tejto technológie je klzký povrch dlaždíc - aby sa vylúčila, používajú sa formy, ktoré umožňujú získať výrobky s vlnitým povrchom.

Vibrokompresia vyžaduje vybrané betónové zmesi (predovšetkým množstvo vody v nej) a špeciálne vybavenie. Ten umožňuje vibrovať formuláre naplnené betónom a súčasne ich zaťažovať koncentrovaným zaťažením.

Dlaždice vyrobené vibračným lisovaním sa vyznačujú vysokou pevnosťou, trvanlivosťou, ktorá prevyšuje výrobky vyrobené pomocou vyššie opísaných technológií.

Zanechajte Svoj Komentár