Ako vytvoriť tvorivé pruhy na odevoch

Náplasť - kus oblečenia, na ktorom je nejaký vzor, ​​nápis. Má látkovú základňu, môže mať rôzne tvary. Farebné, žiarivo priťahuje pozornosť nielen k odevu, ale aj k osobe, ktorá ho nosí. Toto vysvetľuje popularitu takýchto častí.

Náplasti sú v predaji, ale často neuspokojujú kupujúceho svojím dizajnom, veľkosťou, obsahom. Môže sa objednať u ihličiek. Je však ľahšie a spoľahlivejšie to urobiť sami.

Ak napríklad náplasť zobrazuje ružu, na jej výrobu je potrebné zásoby: malý kúsok denimu; nožnice; pero alebo fixka; lepivý moment; kefa; niťová niť (červená, čierna, zelená); ihly na šitie; akrylové farby (červená, zelená, čierna - môžete použiť farby, ktoré maľujú látky).

Začnú vyrábať náplasť kresbou, napríklad perom, na kúsku riflia ružového vzoru. Samotný kvet je natretý červenou farbou, stonka a listy - zelené. Vysvetlenie potreby takejto operácie vylučuje ďalšiu transillumináciu textilnej základne prostredníctvom vyšívacích nití. Farba nie je príliš zriedená vodou. Na konci sú obrysy vzoru načrtnuté čiernou farbou. Nechajte šablónu zaschnúť.

Používajú červené nite nití, ktoré vyšívajú púčik s hladkým povrchom. Ich farba by sa mala zhodovať s farbou základne. Nestojí to za to, aby ste si robili starosti kvôli nerovným stehom. Výšivka sa vykonáva v červenej časti kvetu, nedotýka sa čiernej mŕtvice.

Potom použijú zelené nite z vlasovej nite a najprv vyšívajú stonku kvetu, potom jeho listy. Smer stehov v nich môže byť akýkoľvek. Čierny pás obvodu všetkých prvkov sa nedotýka.

Používajú niť s niťou čiernou niťou a vyšívajú so sebou všetky obrysy kvetinových prvkov - plátku, stonku, listy. Ak je to ťažké urobiť ručne, môžete šijací stroj pripojiť zadaním kľukatého stehu a najkratšej dĺžky stehu.

Zaoberajú sa rozdelením všeobecného červeného pozadia kvetu na samostatné plátky. To sa deje pomocou oblúkov, pruhov, čiar, ktoré sú šité v rôznych smeroch kvetu medzi jej vonkajšími čiernymi okrajmi. Používajú tiež niť z nití. Rovnaké operácie môžu byť podrobené listom. Operácia sa vykonáva manuálne alebo pomocou šijacieho stroja.

Skontrolujte, ako náplasť po prerezaní nožníc pozdĺž obvodu vzdialite 5 mm od nej. Na zadnú stranu pásu sa nanáša lepidlo, ohnuté, prilepené k podkladu. Táto operácia zabráni rozpusteniu denimu okolo okrajov.

Vyrobenú náplasť je možné prišiť na oblečenie, napríklad staré, čo jej dodáva novosť.

Zanechajte Svoj Komentár