Ako si vyrobiť saunu na balkóne

Majitelia bytov s balkónom sa im snažia spriazniť lodžia. Vyrábajú napríklad mini-kuchyňu, zimnú záhradu; niektorí zariadia saunu v tejto malej ďalšej oblasti. Ten je implementovaný dvoma spôsobmi: kúpiť hotový pre existujúce veľkosti a inštalovať na balkón; sami sauny.

Na ich realizáciu je potrebné pripraviť a zariadiť miesto, kde bude sauna umiestnená. Dávajú malé dvere, všetky povrchy sú obložené drevom, izolované. Napájací drôt je vedený pomocou ohňovzdorného kábla a umiestnený do kovového puzdra. Nezabudnite vykonať hydroizoláciu.

Pri rozhodovaní o vytvorení sauny na balkóne je potrebné poznať určité obmedzenia. Napríklad nie je možné na usporiadanie použiť tehlu alebo betón. Materiály sú ťažké, je možné preťažiť balkónovú dosku a dokonca aj jej kolaps. Najlepšie je robiť všetko so stromom.

Aby nedošlo k problémom so susedmi, je saunová miestnosť na balkóne dobre zvukovo, hydroizolačne a tepelne izolovaná. Pri príprave balkóna nezabudnite na šírku sauny. Poskytuje kanál na vetranie.

Jeho vonkajšia stena je vyrobená tak, že nejde priamo na ulicu, ale susedí so stenami balkóna, ktoré boli predtým izolované. V samotnej saune je izolácia usporiadaná nielen na stenách, ale aj na strope, podlahe. Toto ovplyvňuje jeho výšku, ktorá sa počíta vopred.

Otepľovanie sáun začína inštaláciou vertikálnych tyčí. Pri už izolovanom balkóne je ich hrúbka 5 cm a rozstup 40 až 50 cm. Medzi nimi je umiestnená minerálna vlna, ktorej kusy by mali byť o 3 až 5 cm väčšie ako je vzdialenosť medzi tyčami.

Izolácia v hornej časti je pokrytá fóliou, ktorá je pripevnená na tyče pomocou zošívačky alebo drevených dosiek. Podlaha je izolovaná rovnakou technológiou, ale až po inštalácii hydroizolácie.

Je lepšie nerobiť kachle na vykurovanie sauny sami, ale kúpiť hotovú, čo je bezpečnejšie. Ich svorky, aby sa na ne náhodne nedostala vlhkosť, sú umiestnené na zadnej stene. Nižšie je uvedená panvica, v ktorej sa zhromažďuje voda. Medzi modelmi pecí si môžete vybrať nástenné.

Vetranie sauny je zabezpečené s prístupom na ulicu. Zvyčajne sa vyrobí priechodný otvor, ktorý je vybavený pevnou skrinkou. Z vnútornej strany ich zatvárajú dverami, ku ktorým je pripevnený korok, ktorý úplne zakrýva stenu v uzavretej polohe. Posledne menovaný je potrebný, aby teplý vzduch nevnikol cez vetranie.

Zanechajte Svoj Komentár