Ako vytvoriť priehľadný panel s bublinkami

Bublinový panel predstavuje nádobu z plexiskla, triplexu, naplnenú vodou a vzduchovými bublinami. Prúd vody z bublín sa neustále pohybuje, čo vytvára ilúziu malého vodopádu. Panel dobre dopĺňa každý interiér.

Priehľadné panely s výrobnými bublinami sú drahé. Je ľahké to urobiť sami, ale najskôr musíte zásoby: bunkové organické sklo; vinylová hadica; lepidlo; tichý kompresor; osvetlenie; atomizér (najjednoduchší).

Panel je namontovaný na pódiu a je uzavretý vekom, ktoré zabraňuje vniknutiu cudzích predmetov dovnútra. Účinok produktu vytvára dobre zvolené podsvietenie. Pre malé výrobky sú LED diódy vhodné pre veľko - neónové žiarovky. V návrhu musí byť ovládač, ktorý riadi podsvietenie.

Bublinový panel je vyrobený z dvojvrstvového akrylového plechu. Materiál má hrúbku 16 mm, jeho šírka je 0,98 ... 1,2 m, až 7. Jeden koniec plechu je utesnený, čo umožňuje doske pracovať. Akrylátová priehľadná spodná časť je prilepená špeciálnym lepidlom.

Spodok, okrem utesnenia konštrukcie, dáva zvýšenú tuhosť. Na nej sú namontované LED diódy a dýzy, ktorými sa vzduch vháňa do kanálov naplnených vodou.

Trysky musia byť vysoko kvalitné a spoľahlivé, pretože to priamo ovplyvňuje fungovanie systému. Dôležitý je aj kompresor, ktorý by mal byť schopný prečerpávať vzduch cez stĺpec vody vysoký niekoľko metrov. Akvárium na tieto účely nie je vhodné, musíte hľadať niečo silnejšie a čo je najdôležitejšie, s minimálnym hlukom počas prevádzky.

Kompresor, ak je napríklad hlučný, môže byť inštalovaný mimo panelu a zaisťuje prívod vzduchu cez hadicu s malým priemerom, ktorá sa môže skryť za základnú dosku, v montážnej krabici. Aby sa zabránilo úniku kanálov medzi nimi a hadicou na prívod vzduchu, je umiestnený spätný ventil.

Panel je vyrobený bez podsvietenia. Maximálny vizuálny efekt sa však dosiahne iba jeho prítomnosťou v štruktúre. Navyše, podsvietenie nie je stabilné, ale neustále sa mení, čo sa robí pomocou špeciálneho ovládača.

Panel musí byť ozdobený po obvode. Ak to chcete urobiť, musíte vopred premyslieť vhodnú možnosť a pripraviť na ňu spojovacie prvky. Krásny panel v krásnom ráme sa stane skutočnou ozdobou každej miestnosti.

Zanechajte Svoj Komentár