Ako variť

Plavidlo je zaujímavejšie pre tých, ktorí radi lovia ryby a často, najmä v lete, neustále čelia problému zachovania čerstvého úlovku. Vyrieši sa to pomocou klietok, ale sú vhodnejšie pre malé a stredné ryby. Ak chcete uložiť veľké zachytené položky a priniesť ich čerstvé, je lepšie použiť kukan.

Kukan bol vynájdený rybármi (možno niekým iným) iba na uskladnenie a presun rýb. Vyrábajú ho zo silného kábla, na konci ktorého usporiadajú drôtené slučky. V moderných výrobkoch je ich niekoľko.

Ulovené ryby, odstránené z háčika, sa umiestnia na kuchára. Robia to tak, že časť drôtenej slučky prechádzajú ústami a žiabry alebo prepichnú spodnú čeľusť, napríklad štikou. Potom je úlovok spustený do vody a voľný koniec kukanu je priviazaný k kolíku na brehu k akémukoľvek prvku lode.

Najprimitívnejší kukan môže byť vyrobený z lana a palice. Ten je priviazaný k šnúre naprieč, prevlečený cez ústa a žiabre ulovených rýb. Západka je spustená do vody, voľný koniec lana je priviazaný na brehu k kolíku, vetve kríka. Ak je druhý koniec lana vybavený paličkou, proces fixácie kuchára sa zjednoduší a chytené ryby sa k nim môžu pridať prechodom druhej tyčinky cez žiabre a ústa.

Opísaný kukan sa často vyrába priamo v mieste rybolovu pomocou kusu rybárskeho vlasca a tyčiniek rezaných z vetiev kríkov rastúcich pozdĺž brehov. Môžete to urobiť spoľahlivejšie doma a vždy so sebou chodiť na ryby. Na uľahčenie prepravy sa kuchári skladajú napríklad z troch kovových prvkov, ktoré sú vzájomne prepojené v reťazi pomocou nitovacích pántov.

Keď je zostavený, taký kukan predstavuje zväzok troch tyčí určitej dĺžky a môže byť umiestnený v prípade, keď sú tieto tyče prepravované. Prostredný prvok je otočne spojený s dvoma ďalšími, na ktoré sú pohyblivo pripevnené upevňovacie prvky, na ktorých sú „zasadené“ ulovené ryby. Na voľných koncoch extrémnych prvkov sú usporiadané malé slučky (diery).

Ak je to potrebné, uložte ryby do vody z nádrže, kuchári sa vyberú z obalu a na krajných koncoch sa spoja pomocou lana cez slučky (diery). Ryba je "vysadená" na dostupných spojovacích prostriedkoch, zariadenie je spolu s korisťou vrhané do vody, koniec lana je pripevnený na brehu k kolíku, člnu.

Základ pre umiestnenie upevňovacích prvkov je často vytvorený ako krúžok. Na jeho výrobu sa používa nerezový drôt, konce sú zvárané (spájkované). Okrem upevňovacích prvkov je základňa vybavená lanom, silnou reťazou dlhou až dva metre. Tieto sú potrebné na pripevnenie kuchára k lodi na brehu.

Kukan je najkompaktnejšie vyrobený z odolného, ​​napríklad nylonového, nylonového lanka, na ktorom sú upevňovacie prvky pripevňované v pravidelných intervaloch. Voľný koniec lana je opatrený slučkou; Slúži na pripevnenie zariadenia k lodi, na pobrežie.

Na výrobu spojovacích materiálov je vhodný nerezový drôt s priemerom 1 ... 2 mm. Jeden kus potrebuje kus s dĺžkou 15 ... 20 centimetrov. Upevňovací prvok sa vyrába týmto spôsobom: na jednom konci drôtu sa krútením vytvorí malá slučka - pomocou neho je upevňovací prostriedok pripevnený k šnúre, na hlavnom prvku je kookan; na druhom konci je cez V usporiadaný ohyb; 8 ... 10 cm sa od nej odchyľuje, ohnite drôt a pre priľahlú časť slučky vytvorte ohyb v tvare písmena V.

Pozrite si video: AKO VARIŤ STRUKOVINY. Postup pre lepšie trávenie (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár