Domáce vrecká v látkovej skrinke

Štandardné skrinky, ktoré dopĺňajú miestnosti v materskej škole, nie sú schopné uspokojiť všetky potreby dieťaťa. Dieťa, ktoré sa dostáva na nové miesto, prežíva stres, čo môže vyústiť do potreby prezliecť sa: nohavičky, tričká, tričká, ponožky, vreckovky, pančucháče, teplé mikiny. Okrem toho potrebujete miesto na hrebene, špendlíky na vlasy.

Otázka už dlho našla riešenie - skrinky sú dodatočne vybavené vreckami, ktoré sú šité z látky. Ich prítomnosť šetrí miesto, uľahčuje vyhľadávanie potrebných vecí.

Domáce vrecká v skrinke je možné vyrobiť rôznymi spôsobmi zapínania:

  • S očkami alebo priechodkami: tradičné uchytenie, spoľahlivé; pod nimi sú skrutky zaskrutkované do dverí alebo sú zavesené háčiky;
  • S elastickým pásom: model nepotrebuje ďalšie upevňovacie prvky, ale kvôli váhe odevov klesá;
  • S lepiacou páskou, ktorá sa ohýba hore; vrecká s ním sa rýchlo zavesia a odstránia;
  • S obojstrannou páskou: najhoršia možnosť sa používa, keď nie je možné zaskrutkovať samoreznú skrutku do dverí.

Samotné vrecká sú vyrobené zhora, sú vybavené elastickým pásom, ktorý sa k sebe pritiahne trochu hore. Existujú možnosti s ventilmi, ktoré uzatvárajú priestor - na ich pripevnenie použite gombíky, suchý zips. Vrchné vrecká vytvárajú výšivky, aplikácie, výber vašich obľúbených postáv.

Vrecká na zošívanie môžu byť veľké - na celom povrchu dverí. Môžete mať strednú veľkosť - nie viac ako ¾ ju alebo malú. Je lepšie vyrobiť stredné alebo veľké, ktoré sú vhodné pre všetky obdobia života materských škôl.

Na šitie vreciek v skrinke použite: vodu odpudzujúcu tkaninu; akékoľvek textílie; pružný plast malej hrúbky.

Výhoda vreciek na šitie je zrejmá. Sú vyrobené presne podľa veľkosti skrinky; často používajú zvyšky; meniť sa podľa veľkosti vetiev; ozdobte výrobok dieťaťom a vzhľadom na jeho sklony a závislosti.

Najbežnejšia veľkosť skriniek materských škôl je 80x30 cm. Aby ste na ňu prišili vrecko, musíte si kúpiť jeden meter základnej a podšívkovej tkaniny, flazelin, gombíky (suchý zips), elastický; dekoratívne prvky. Práce sa vykonávajú pomocou nožníc, ihiel, nití. Na zabezpečenie tuhosti sa používa tmel - penová guma, plast, substrát položený pod laminátom. Namiesto toho môžete použiť bambusové palice s výškou kapsy. Prostredníctvom viečok sú umiestnené na zadnej strane produktu - pred praním sa odstránia.

Tkanina je nastrihaná, čím sa vytvára polotovar: na podstavec s rozmermi 80x30 cm (2 kusy); pre vymeniteľné odevy teplákové súpravy (2 kusy po 40 x 30); jeden alebo viac pre ďalšie príslušenstvo. Pri rezaní sa zohľadňujú prirážky na švy - centimeter na okrajoch, dva centimetre na vrchu (pre elastické).

Výšivky sú usporiadané na vreckách alebo aplikácie sú umiestnené až do okamihu šitia k základni.

Zodpovedajúce časti sú zložené, všetko je blikané naraz pomocou odhadovaného švu. Horná časť vreciek je zastrčená hore a prešitá. Je do nej vložená ďasná, obrobok sa pritiahne k šírke 30 cm, okraje sú pevné. Na spodnej strane vreciek sa vytvárajú hlboké záhyby, čo je potrebné pre objem kompartmentov.

Vrecko k spodnej časti základne je zošité skrytým švom. Potom sa otočte a pripevnite po stranách. Konajú tiež s ostatnými a odchyľujú sa zdola. Horná komora je rozdelená na dva oddiely vertikálnym švom.

Keď sú všetky vrecká pripravené, vytvoria firmvér hlavných častí a umiestnia ich „tvárou“ k sebe. Potom sa obrátia, vložia tmel a zošívajú zvyšnú hranu.

Zanechajte Svoj Komentár