Ako vyrobiť elektrický nôž z vŕtačky

Piestová píla (existuje názov pre elektrickú pílu) je univerzálny nástroj, ktorým sa pília nielen drevo, ale aj iné materiály. Je konštrukčne podobná skladačke, ktorá však potrebuje na pohyb hladký povrch. Okrem toho nie je možné vyrobiť skladačku na ťažko dostupných miestach, nezvláda kovové a odolné materiály.

Keď sa rozhodnete vyrobiť elektrickú pílu, musíte určiť jej výkon, ktorý ovplyvňuje rozsah úloh, ktoré bude vykonávať. Nástroj s výkonom 400 ... 600 W je schopný rezať dosky s hrúbkou 3 cm, môžu rezať malý strom, stredne veľké vetvy. Je vhodný na rezanie kovu počas opravárenských prác.

700 ... 1 000 W elektrické píly dokážu spracovať ventily s priemerom 22 mm. Pre nich nie je problém s rezaním akejkoľvek hrúbky dreva. Piestová píla nestojí za to urobiť viac ako 1000 wattov pre domáce práce. Jedná sa o profesionálne zariadenie so zvýšenou nosnosťou, schopné rezať tehly, hrubé kovové polotovary, pórobetón. Pre niektorých majstrov je však taký agregát potrebný.

Pri výbere výkonu elektrickej pílky vezmite do úvahy, že doba používania najnižšími výkonmi nesmie prekročiť 25 hodín mesačne. Zároveň sa musí po každej hodine prevádzky zastaviť a musí sa urobiť prestávka, kým sa nástroj úplne nevychladne.

Pre motorové píly strednej kategórie je maximálna denná životnosť nastavená - nie viac ako 4 hodiny. Pre profesionálne náradie sa zvyšuje na 10. Zároveň by sa mali po každej hodine práce „odpočívať“, až kým sa úplne nevychladnú.

Je dôležité určiť potrebnú rýchlosť rezania, ktorá by mala byť v rozsahu 2 500 ... 3 000 vratných pohybov pílového listu za minútu. Pri rezaní rôznych materiálov by to malo byť iné. Ak vytvoríte zariadenie, odreže iba jeden z nich, napríklad drevo, potom nemôžete zabezpečiť návrh regulátora otáčok motora; inak je to nevyhnutné.

Pílu je možné rezať v dôsledku vratných alebo kyvadlových pohybov pílového listu. Prvý je poskytnutý, ak sú potrebné presné rezy, druhý - rýchly. Okrem toho môže byť domáca elektrická píla vybavená:

  • Obmedzovač hĺbky rezu, ktorý zlepší jeho spotrebiteľské vlastnosti, vám umožní vykonávať širšiu škálu úloh pri výrobe remesiel, domácich úloh;
  • Jednotka, ktorá vám umožňuje zmeniť súbor.

Konštrukcia elektrickej píly z vŕtačky zahŕňa výrobu dýzy pre ňu, ktorá by premenila rotačný pohyb výstupného hriadeľa nástroja na pilovú čepeľ na píl. Takéto zariadenie by malo mať overené rozmery, presne namontované časti, takže nebude fungovať na to, aby bolo vyrobené z improvizovaných materiálov.

Dýza môže byť vyrobená nasledovne: na stroji je opracovaná oceľová šachta; usporiadať dve šikmé drážky v tvare písmena V, ktoré sú umiestnené na rôznych stranách hriadeľa a sú navzájom zrkadlového tvaru; valivé ložisko je namontované na časti tvorenej stenami drážok - zaujme polohu pod uhlom k osi hriadeľa; uzdravte ho na oboch stranách puzdrami so skosenými koncami. Ložisko, ktoré rotuje z vŕtacieho hriadeľa, pritlačí časť, ktorá je s ním v kontakte, s čepeľou pílky, aby vykonala vratné pohyby.

Pre hriadeľ sú podpery usporiadané napríklad zo štvorcových dosiek so stredovými otvormi pre tento hriadeľ. Podpery sú priskrutkované k oceľovej doske. Na druhej strane sú pripevnené dve oceľové tyče, medzi ktorými je pohyblivo namontovaná tretina. V dolnej časti sú dva výčnelky vyrobené zdola, napríklad z malých ložísk, ktorými zakrývajú hornú časť ložiska; z tohto dôvodu, keď sa otáča, blok sa pohybuje tam a späť. Tyč je na vrchu zakrytá vekom, ktoré bráni vysunutiu z vodidiel.

Predná časť tretej lišty je vybavená držiakom pre pílové listy. Môže byť vyrobený vo forme malého rovnobežnostena, ktorý je priskrutkovaný na koniec tyče. Pred držiakom je umiestnená úzka drážka, do ktorej vstupuje koniec spisu. Pripája sa k zariadeniu.

Zanechajte Svoj Komentár