DIY rezačka na penu

Dnes je pena jednou z najvyhľadávanejších materiálov v stavebníctve, vo výrobe remesiel. Vysvetľuje to jej ľahkosť, tepelnoizolačné vlastnosti, jednoduchosť práce s ním. Vyrába sa však vo veľkoplošných doskách, ktoré je často potrebné pri rezaní dielov s menšími rozmermi rezať.

Použitie noža na rezanie penových dosiek, píl neposkytuje normálnu kvalitu rezu. Preto je lepšie použiť špeciálne frézy na materiál.

Najjednoduchšia rezačka je vyrobená z gitarovej struny a veľkých batérií, ktoré sú vybavené elektrickým svetlom. Batérie potrebujú 4 ... 5 kusov. Sú spojené v sérii, potom ku kontaktom je pripojená gitarová struna. Prechádzajúci prúd ohrieva šnúru, ktorá topí penu v mieste kontaktu.

Prúžok sa zvyčajne ťahá medzi konzoly nad pracovnou plochou, na ktorej sa pohybujú listy materiálu. Zariadenie má schopnosť meniť výšku reťazca nad tabuľkou.

Rezačka tohto dizajnu je schopná rezať niekoľko polystyrénových dosiek, potom sa batérie usadia a nahradia sa novými. Aby sa zariadenie nespolupracovalo, zariadenie je prepracované tak, aby pracovalo z domácej siete.

Existuje niekoľko typov nožov. Existujú zariadenia, ktoré lineárne rezajú penu; Sú ľudia, ktorí to dokážu obrazne. Samostatnou triedou sú zariadenia, v ktorých pracovná časť nie je šnúra, ale kovová platňa.

Napriek rozdielom obsahujú všetky typy fréz v konštrukcii zostupný transformátor. Malo by to byť: minimálny výkon 100 wattov; majú sekundárne vinutie z drôtu s hrúbkou 1,5 mm, vydávajúce napätie 15 V.

Na lineárne rezanie peny musí mať zariadenie pracovnú plochu, na ktorej sú namontované dva zvislé stĺpiky. Na ne sú umiestnené izolátory, medzi ktorými je ťahaný nichrom drôt, ktorý je pripojený k výstupom transformátora.

Drôt je zahrievaný prúdom; vďaka napnutému zaťaženiu alebo nainštalovanej pružine zostáva stále napnutá. Penová vrstva je tlačená na vlákno; nakrája ju na ploché listy požadovanej hrúbky.

Zariadenie na vertikálne rezanie, niť je umiestnená vertikálne. Pracovná plocha je vyrobená z drevotriesky, hrubej preglejky. Pod ním je usporiadaný rám, ktorý je najlepšie vyrobený z valcovaných profilov alebo kovových rúrok.

Na ráme je držiak labky s izolátorom, ku ktorému je pripojený nichrom drôt. Zospodu je na ňom zavesené bremeno, ktoré zaisťuje jeho konštantné napätie. Niť prechádza cez pracovnú plochu špeciálnym otvorom. Ten je lepšie chránený dutou rúrkou z kovu, dielektrikom.

Na rezanie veľkých penových dosiek použite ručnú baterku. Je vyrobený z lavicovej pílky, môžete použiť ručnú skladačku. Rezy pevne rezali a nahradili nichrom drôtom.

Píla je rozobratá odstránením čepele. Kábel sa privádza k rukoväti z výstupu transformátora, ku koncom ktorého sa priskrutkuje nichrom drôt zakrivený slučkou. Pero je izolované.

Rezačka s kovovou platňou je vyrobená zo 60 wattovej spájkovačky. Odstráni sa z neho žihadlo, namiesto ktorého sa vloží medená doska. Ten zaostruje jednu stranu.

Pozrite si video: Rezacka na polystyren DIY (Január 2020).

Zanechajte Svoj Komentár