Ako vyrobiť spájku zo spájkovačky

Spájkovacia sušička sa líši od zvyčajného výstupu s vysokou teplotou. Môžu rýchlo zahriať vodovodné batérie, cín, tenký kov, plast, takže zariadenie sa používa na spájkovanie a ohrev rôznych prvkov, výrobkov.

Zariadenie môže mať rôzne priemery (2 ... 5 mm); Má kapacitu približne 450 wattov. Môže privádzať vzduch zohriaty na 500 ° C v objeme až 30 l / min. Môžete to urobiť sami, napríklad pomocou starej spájkovačky.

Dizajn akéhokoľvek spájkovacieho sušiča vlasov je predstavovaný: ohrievačom - telesom vo forme trubice; vzduchové dúchadlo (ventilátor, čerpadlo); pero; switch. Existujú modely s teplotným senzorom, rôzne dýzy.

Na remeslo je vhodná akákoľvek stará spájkovačka. Ak to nie je možné, môžete si vziať kus oceľovej rúry - meď, hliník nie sú vhodné. Zariadenie môžete nechať stáť - je umiestnené na stojane, ktorý sa počas prevádzky pohybuje.

Na výrobu vykurovacieho telesa je potrebné zásobiť drôtom z nichrómu a mäkké. Použitie fechralu nie je možné kvôli jeho rigidite.

Z spájkovačky na spájkovacie sušiče vlasov vezmite prípad. Všetko, čo je v zariadení, je vybraté; nechajte pero, kovovú sponu. Okrem toho musíte zásobiť halogénovú žiarovku, z ktorej je usporiadaný kremičitý izolátor. Hodí sa dokonca zhorel, ale s výkonom 1,5 ... 2,2 kW.

Pri lampe na diamantovom stroji sa sploštené konce odrežú - poskytne sa kremenná trubica, ktorá je na jednej strane vybavená technologickou bradavkou. V nej je usporiadaný otvor, cez ktorý je ohrievač vypúšťaný.

Ohrievač je vyrobený z nichrómového drôtu, ktorého priemer by mal byť v rozsahu 0,3 ... 0,7 mm. Nepoužívajú sa hrubšie, pretože taký vodič bude dlho chladiť. Na správne fungovanie výsledného zariadenia potrebujete iný regulátor.

Pri montáži spájkovačky vykonajte nasledujúce operácie: vyrobte špirálu z nichrómového drôtu, na jej koniec pripojte ďalší drôt; do špirály je vložená kremenná trubica, ktorá je vopred zabalená fóliou (to znižuje teplotu jej zahrievania).

Ďalej je všetko umiestnené vo vnútri kovového držiaka tak, že drôt je umiestnený k rukoväti. Povrch trubice je tiež vopred potiahnutý azbestovým kordom, ktorý pomáha usadiť produkt v strednej časti držiaka.

Výstup špirály je upnutý vpredu. Rukoväť je vybavená hadicou, cez ktorú bude privádzaný vzduch. Jeho prietok je zabezpečený akváriovým kompresorom.

Niektorí ľudia, ktorí vyrábajú takéto zariadenia, prestávajú, ako je to na základe, s fénom. Ale ani jeho výkonný model nebude schopný zabezpečiť vysokú teplotu na pracovisku bez úprav. Je potrebné znížiť počet otáčok motora v sušičke vlasov, aby sa zmenšila veľkosť vývodu.

Zanechajte Svoj Komentár