Domáce vzdelávacie hry pre deti

Takéto hračky sa ťažko vyrábajú. Ak do tohto procesu zapojíte dieťa, stane sa to pre neho významnou skúsenosťou. Pri ich výrobe sa častejšie používajú bytové doplnky. Trvá to samozrejme túžba robiť remeslo, potrebujete voľný čas.

Deti rôzneho veku potrebujú rôzne vzdelávacie hračky. Napríklad hmatové pocity sú dôležité pre deti do jedného roka - pre nich je dôležité rozlišovať objemy a formy počas tohto obdobia života. Preto by sa pre ne mali robiť zábavné hry.

Hra „lode“ bude pre nich užitočná. Vyrába sa z plytkej misky, do ktorej sa nalieva teplá voda. Budete potrebovať nepotopiteľné detské hračky. Hrajú sa s dieťaťom, „cestujú“, ktoré končia návratom domov. Nezabudnite neustále komentovať, čo sa deje.

Zaujímavá hra s názvom „vtipné poháre“. Je to nevyhnutné pre hru banky, ktorá má malú hĺbku a veľké hrdlo. Svetlé malé hračky sa striedajú a vkladajú do plechovky, potom sa vyberú. Dieťa je ukázaný proces, ktorý nakoniec pochopí.

Hrkálka pre dieťa môže byť tiež zaujímavou vzdelávacou hračkou. Potrebná je malá PET fľaša, predovšetkým s dobre zaskrutkovaným uzáverom. Hrách alebo krupica sa do nej nalejú, proso, pohánka a bude to inak hrmieť, čo je dôležité pre rozvoj sluchu u dieťaťa. Môžete ho prilákať do hry lepením jasných obrázkov na fľašu a maľovaním.

Dieťa do jedného roku sa môže zaujímať o gule rôznych veľkostí, ktoré sú pletené alebo šité samostatne. Vnútri nich sú umiestnené rôzne agregáty: syntetický zimný zmäkčovač, šustiaci papier, zvončeky, krúpy. Hračka sa zvyčajne stáva dlhou, dieťa sa hrá a pri styku s loptičkami má iné pocity.

Pre deti o niečo staršie si môžete vyrobiť hračku „prvý dom“. Je kreslená ceruzkou na liste z lepenky, k nej pripevnite krídla. Za nimi musíte mať fotografie známych, príbuzných a pozvať dieťa, aby zistilo, kto to je. Fotografie sa neustále menia. V dospelosti si dieťa môže vymieňať úlohy so svojou matkou a zverejňovať fotografie a navrhovať hádanie, kto sa skrýval za žalúziou.

Pre deti rovnakého veku si môžete urobiť hru „čiapky“. Používajú sa zbytočne. Okrem toho sa budú vyžadovať plytké misky. Tieto aj ďalšie sú žiaduce v rôznych farbách. Zmyslom hry je naučiť dieťa triediť objekty rôznych farieb.

Misky sú umiestnené pred dieťaťom, viečka sú zmiešané v blízkosti. Ukazujú mu, ako odobrať viečka rovnakej farby a vložiť do misky rovnakej farby. Nezabudnite komentovať všetko, čo sa deje.

Zanechajte Svoj Komentár