Ako si vyrobiť sveter pre malého psa

Zima prináša chlad, čo ovplyvňuje nielen ľudí, ale aj psov. To platí najmä pre krátkosrsté domáce zvieratá a prirodzene malé rozmery. Existuje mnoho plemien posledne menovaných, ktoré, ako žiadny iný, potrebujú otepľovanie, keď idú von.

Mnoho majiteľov malých psov tento problém rieši nákupom oblečenia pre nich, najmä sveter. Ten sa dá ľahko spojiť, vybrať si správny model a minúť peniaze.

Výber modelu závisí od schopnosti pliesť, veľkosti, postavy psa, jeho plemena, počasia v regióne, v ktorom žije. Môžete pliesť prikrývku alebo sveter, vestu alebo kombinézu, môžete si zvoliť kabát.

Najjednoduchšie pliesť sú prikrývky a vesty, všetko ostatné je komplikovanejšie a vyžaduje pletenie. Tie majú rukávy, priehlbiny a iné zložité prvky, ale také modely sú teplejšie. Vyrábajú sa častejšie pre psy, ktoré nemajú alebo nemajú krátku srsť. Sveter je možné doplniť čiapkou, ponožkami, môžete ho celý zviazať kapucňou.

Nástroje používané na pletenie sveter pre malého psa a materiály použité na tento účel je málo. Samozrejme, priadza. Úplet s háčkovaním. Používajú tiež nožnice, ihly, bežné vlákna. U niektorých modelov je výbava pripravená pomocou gombíkov, pracky, stuhy.

Akryl, vlnená priadza je vhodná pre teplý sveter. Ten je lepší kvôli svojej prirodzenosti, ale rýchlo sa natiahne, zarastá cievkami. Akryl má veľkú pevnosť, bohatší výber farieb. Má však aj nevýhodu - materiál hromadí statickú elektrinu, čo je pre domáce zviera nepríjemné.

Najlepšie je používať bavlnené priadze pre svetre pre psov. Je však tenký, preto je vhodný iba pre plemená, ktoré majú vlnu.

Na základe praxe je lepšie pliesť sveter pre psa zo zmiešanej priadze. Výrobok sa bude nosiť dlhú dobu, nestráca svoj vzhľad v priebehu času, nie je ťažké ho prať.

Ak nie sú k dispozícii žiadne zručnosti pre pletenie, je lepšie prerobiť pravidelný starý sveter na „psa“. Pre malé plemená psov sú vhodné bábätkové blúzky. Stále však musia byť dokončené.

V páse bude aj malý sveter široký pre malého psa. Na toto miesto je všitá guma, ktorá zužuje objem oblečenia. Obráťte rukávy otočením pod dĺžku predných nôh domáceho maznáčika. Po tom, ako si sveter položí psa cez hlavu, prechádzajú predné nohy do rukávov.

Sveter, ktorý je pletený špeciálne pre veľkosť psa, sa ukáže byť pohodlnejší a krajší. Začínajú meraním: obvod hrudníka (na najobjemnejšom mieste), krk (tam, kde je najhrubší); dĺžka chrbta (od konca krku po chvost); výšky nôh (od metakarpu po podpazušie); obvod nohy (ak je najhrubší). Všetky veľkosti sú zväčšené o 1 cm, čo umožní budúcemu produktu voľne padnúť na telo psa.

Potom kreslia vzory, sú určené pleteným vzorom a pletené detaily. Pomocou nití a ihly sú zošité v správnom poradí.

Zanechajte Svoj Komentár