Ako vyrobiť parkovacie senzory

Parktronic je dobrým pomocníkom pre vodičov automobilov, najmä v ťažkých mestských podmienkach. Výrazne to uľahčuje proces parkovania, aj keď nejde o všeliek, napríklad pri vysvetleniach s políciou počas nehody súvisiacej s poruchou, odmietnutie zariadenia pracovať správne.

Ak chcete urobiť parkovacie senzory sami, musíte vziať do úvahy zodpovedajúci prístup k výberu častí, z ktorých je zostavený obvod zariadenia. Okrem toho by ste mali zvážiť vlastnosti, stav častí vozidla, na ktorých je umiestnené. Medzi nimi sú nárazníky, na ktorých sú zvyčajne umiestnené kamery, senzory.

Jednoduchý parktronický obvod obsahuje zadlabávacie senzory. Ich počet na vozidle je zvyčajne 2 ... 8 kusov a čím viac, tým väčšia je plocha, ktorú zachytia, čo ovplyvňuje informačný obsah celého systému.

V systéme je okrem senzorov zahrnutý aj indikátor vzdialenosti. Existuje veľa možností. Môžete použiť zariadenie s jednou mierkou alebo dvoma mierkami. Je vhodné zdržiavať sa na LCD displeji alebo skôr na výstupe informácií do čelného skla. Ten je dnes vrcholným vývojom pokroku, ale jeho implementácia bude oveľa nákladnejšia. Pri výrobe parkovacích senzorov sa nezaobíde bez elektrického bočného ovládacieho systému.

Jeden z projektov, ktorý ponúka zostavenie parkovacích senzorov vlastnými rukami, spočíva v uložení takýchto komponentov pred začiatkom práce: radič ArduinoDuemilanove (je to hardvérová počítačová platforma - mozog domácich parkovacích senzorov); Ultrazvukové senzory vzdialenosti; plastové puzdro; doštička na krájanie; Vodiče LED (najlepšie trojfarebné) na kladenie; zdrojom energie je 9V batéria.

Parktronic je zostavený nezávisle v tomto poradí. Doska Arduino je „vysadená“ v spodnej časti škatule pomocou lepidla a dodáva sa do nej batéria. Na nárazník umiestňujú ultrazvukové senzory a dodáva sa im tiež energia.

Výstupy SIG na senzoroch spojte s pinom Arduino PWM. Táto operácia umožňuje poslať senzorom príkaz na vydanie impulzu a potom prečítať čas jeho návratu, ktorý sa premení na metre na prekážku.V Arduino môžete použiť napríklad 7. výstup.

Pochopiť zapojenie LED, určujúce zodpovednosť svojich výstupných stôp za konkrétnu farbu svetla. Potom je červená pripojená k jedenástemu terminálu ovládača, zelená, respektíve modrá k 12., 13.. LED je umiestnená na vhodnom mieste na vizuálne ovládanie vozidla. Dokončite všetko pomocou softvéru. Po otestovaní sú parkovacie senzory pripravené pomôcť vám v ťažkých situáciách.

Pozrite si video: Cúvacia kamera v podložke ŠPZ wifi + Spätné zrkadlo s 4,3" LCD (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár